THY Genel Müdürü Ekşi'den açıklama: İstanbul'da seferler kısmen başladı

THY Genel Müdürü'nden sefer açıklaması

İstanbul'da etkili olan yoğun kar yağışı hava ulaşımını da etkiledi. Öğle saatlerinde THY Basın Müşaviri Yahya Üstün, İstanbul Havalimanı'ndaki tüm uçuşların gece 00:00'a kadar ertelendiğini açıklamıştı. THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, uçuşların kısmen başladığını duyurdu.

İstanbul'da etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle Türk Hava Yolları (THY) tüm uçuşların saat 00.00'a kadar durdurulduğunu açıklamıştı.

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, duran uçuşların kısmen başladığını duyurdu.

İnat siyaseti Atatürk Havalimanına inmek zorunda kaldı: Soylu ve Karaismailoğlu'nun uçağı Atatürk Havalimanına indi

Ekşioğlu, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, ''İstanbul Havalimanında peyderpey seferleri yapmaya başladık. @igairport, TGS ve tüm paydaşlar elbirliği ile operasyonu normale döndürmeye çalışıyoruz.'' ifadelerini kullandı.

AA güzelleme yapıyor

Anadolu Ajansı'nda yer alan haberde de; yoğun kar yağışı nedeniyle tüm uçuşların durdurulduğu İstanbul Havalimanı'nda bir pistin açılmasının ardından, diğer pistlerin de açılması için hazırlıklar devam ediyor.

Kar yağışı nedeniyle seferlerin durdurulduğu İstanbul Havalimanı'ndaki pistlerden biri saat 12.00 itibarıyla uçuşlara açıldı. Diğer pistlerin de açılması için kar temizleme çalışmaları büyük bir ölçüde tamamlandı. Pistlerin uçuşa hazır hale gelmesinde sona gelindi.
İstanbul Havalimanı işletmecisi İGA, apron, pist ve taksi yolu üstünde 41 cm olarak ölçülen kar birikimini, 500 personel ve 180 kar temizleme aracıyla temizleyerek havalimanını operasyonlara hazır hale getiriyor.
Öte yandan İGA, İstanbul Havalimanı'nda mahsur kalan yolculara bekleme süreleri boyunca internet erişimi sağladı. 27 bin 500 kumanya ve 3 bin 600 adet battaniye dağıttı. 

Sabiha Gökçen'de son durum

Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan gerçekleştirilecek uçuşlarda iki gün daha azaltmaya gidileceği duyuruldu.

Meteorolojik Acil Durum Komitesinin (MADKOM) gerçekleştirdiği değerlendirme toplantısının ardından Havaalanı İşletme ve Havacılık Endüstrileri AŞ (HEAŞ), Sabiha Gökçen'deki uçuşlara ilişkin açıklamada bulundu.

Açıklamada, yurt genelinde ve Sabiha Gökçen Havalimanı'nda beklenen olumsuz meteorolojik koşullar nedeniyle Sabiha Gökçen uçuşlarında, 26 Ocak Çarşamba tüm gün için yüzde 15 oranında, 27 Ocak Perşembe 05.00-12.59 saatlerinde yüzde 10 oranında azaltma yapılacağı belirtildi.

Tüm yolcuların uçuşları ile ilgili son durumu, ilgili havayolunun internet siteleri ve çağrı merkezlerinden takip etmesi tavsiye edildi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Son Dakika