THY'den EVET'e bulmacalı destek!

THY'den EVET'e bulmacalı destek!

Türk Hava Yolları (THY)'nin yan kuruluşu olan Anadolu Jet'in ücretsiz olarak dağıtılan magazin dergisinin bulmaca sayfasında da iktidar partisinin kampanyasına destek verildiği ortaya çıktı.CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş,...

Türk Hava Yolları (THY)'nin yan kuruluşu olan Anadolu Jet'in ücretsiz olarak dağıtılan magazin dergisinin bulmaca sayfasında da iktidar partisinin kampanyasına destek verildiği ortaya çıktı.

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, uçaklarda ücretsiz olarak dağıtılan derginin son sayısındaki bulmaca sayfasında yer alan bir soruya tepki gösterdi. Yarkadaş, "Dergideki bulmacayı çözenler, büyük harflerle ''evet’ yazmak zorunda kalıyor" dedi.

“SİNSİ BİR OPERASYON YAPIYORLAR''

İktidarın hayatın her alanında algı operasyonu yaptığını belirten Yarkadaş, "THY'nin dergisinde 'hayır'ın karşıtı' diye soruyor, ''evet’ cevabını yazdırıyorlar. Aynı sayfada ''hayır’ cevabı verilecek bir soru da olsaydı kötü niyet aramazdım. Ancak böyle bir soru yok. Sinsi bir operasyon yapıyorlar" ifadesini kullandı.

“TÜM KURUMLARIN AYARINI BOZDU''

THY - Anadolu Jet gibi kamu kurumlarının herkese ve her düşünceye eşit mesafede olması gerektiğini belirten Yarkadaş, "Bu hassasiyeti göstermek zorundalar. Ancak iktidarın baskısı, tüm kurumların ayarını bozdu. Validen THY'ye, Milli Eğitim Müdürlerinden başhekimlere dek herkesi evet kampanyasına dahil etmeye çalışıyorlar" dedi.

“MUHALEFETE YAŞAM HAKKI YOK''

THY ve Anadolu Jet'e ait uçaklarda Sözcü, Cumhuriyet, Aydınlık, Evrensel, Birgün ve Yeniçağ gibi AKP muhalifi hiçbir gazetenin dağıtılmadığını hatırlatan Yarkadaş, şöyle konuştu:

"Aynı kurum, muhalif gazeteleri dağıtmıyor. Bu yetmezmiş gibi bir de dergisinde EVET dedirtiyor. Bu kurumlar tüm milletindir. Ve ona göre davranmalıdır."

"HAYIR KAZANACAK"

Referandumda ''hayır’ oyu verecek olan yüzde 55'lik kesimin büyük bir baskıyla karşı karşıya olduğuna dikkat çeken Yarkadaş, "İktidar evet dedirtebilmek için etik, kural, yasa ve anayasa dinlemiyor. Kafalarındaki parti devletinin fragmanını izliyoruz. Ancak her şeye rağmen hayır kazanacak" dedi.

dergi1.jpgdergi2.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem