THY'den kurum içi taziye ilanı hakkında açıklama: Çalışırken tanışıp yuva kuran pek çok arkadaşımız var

THY'den kurum içi taziye ilanı hakkında açıklama: Çalışırken tanışıp yuva kuran pek çok arkadaşımız var

Sosyal medyada gündem olan soyisim benzerliği ile ilgili THY açıklama yayınladı

Türk Hava Yolları (THY), yayınladığı taziye mesajında Şimşek soyisimli 2 kişinin babası ve 2 kişinin de kayınpederi olan Abdulkadir Şimşek'in ölümü duyurularak baş sağlığı dilemişti. Sosyal medyada gündem olan soyisim benzerliği ile ilgili THY açıklama yayınladı: "65 bin kişilik Türk Hava Yolları ailemizde çalışırken tanışıp yuva kuran pek çok arkadaşımız var. Biri yaklaşık 25 yıldır, diğeri ise 15 yıldır şirketimiz için emek veren Şimşek aileleri de onların arasında"

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'ın sosyal medya sayfasından THY'deki bir cenaze ilanını yayınladı. İlanda Şimşek soyisimli 2 kişinin babası ve 2 kişinin de kayınpederi olan Abdulkadir Şimşek'in ölümü duyurularak baş sağlığı dilendi.

Özdağ'ın "THY'nin başı sağ olsun. Personelin yarısının babası vefat etmiş" notu ile yayınladığı ilanda şu ifadeler yer aldı:

"Kabine Hizmetleri Başkanlığı'ndan Egemen Şimşek ile Teknik AŞ'den Ferit Şimşek'in babası, İnsan kaynakları Başkanlığı'ndan Firdevs Şimşek ile Kabin Hizmetleri Başkanlığı'ndan Hale Yıldırım Şimşek'in kayınpederi Abdülkadir Şimşek'in kayınpederi vefat etmiştir. Cenazesi memleketinden defin edilecektir. Merhuma Allahtan rahmet, çalışma arkadaşlarımıza ve ailelerine baş sağlığı diliyoruz."

THY açıklama yaptı

Sosyal medyada yer alan haberlerin ardından THY Basın Müşaviri Yahya Üstün, sosyal medyada ve bazı basın yayın organlarında, soyadı aynı olan 4 çalışanın ortak yakınının vefatının ardından kurum içine gönderilen taziye mesajı üzerinden yayılan iddiaların gerçeği yansıtmadığını bildirdi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Biri yaklaşık 25, diğeri ise 15 yıldır THY için emek veren "Şimşek" ailelerinin de onların arasında yer aldığını bildiren Üstün, "Ne üzücü ki babalarının kaybıyla akan gözyaşları kurumadan başlatılan linç ile mücadele etmek zorunda kaldılar. Arkadaşlarımıza tekrar başsağlığı dilerken, tüm geçmişlerimizi de rahmetle yad ediyoruz."  

Önceki ve Sonraki Haberler
Türkiye