TikTok Play Store ve App Store’dan kaldırıldı

TikTok Play Store ve App Store’dan kaldırıldı

Son dönemde oldukça popüler olan TikTok uygulaması bugün sürpriz bir şekilde Google Play Store ve App Store’dan kaldırıldı. Geçtiğimiz günlerde Hindistan

Son dönemde oldukça popüler olan TikTok uygulaması bugün sürpriz bir şekilde Google Play Store ve App Store’dan kaldırıldı. Geçtiğimiz günlerde Hindistan hükümeti bu uygulamanın gençleri yozlaştırdığını öne sürmüş ve uygulamayı yasaklamak için çalışmalara başladığını aktarmıştı.

Hindistan Elektronik ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı (MeITY) bugün Google ve Apple’a göndermiş olduğu yazı ile TikTok uygulamasını mağazalardan kaldırttı. Hindistan’da artık bu uygulamayı kullanmak mümkün değil.

TikTok

Bildiğiniz gibi Android‘de APK. olarak iOS‘te ise eğer cihaz Jailbreak’li ise .iPA dosyası ile uygulamalar yüklenebiliyor. Ancak Hindistan hükümetinin aldığı karar ile uygulamayı kullanıcılar yüklese bile sunucular engelli olduğu için yine kullanamayacak.

Türkiye’de garip Tik Tok videolarına sıkça denk gelmişsinizdir. Özellikle YouTube reklamlarında görünen bu videolar, Hindistan hükümetinin ne kadar doğru bir karar aldığının bir kanıtı. Bakalım uygulama geliştiricisi yozlaşma özendiren videolar için bir önlem alacak mı?

iPhone 8 tasarımına benzer iPhone geliyor!