TikTok’taki dans mücadelesi belgesele konu oldu

TikTok’taki dans mücadelesi belgesele konu oldu

TikTok'ta tüm dünya ile eş zamanlı olarak gerçekleştirilen Red Bull Dance Your Style adlı dans yarışmasında daha önce birçok başarıya imza atan dansçıların öyküsü 'Through the Eyes Of’ isimli belgesele konu oldu.

 

Hip hop, popping, house dahil birçok sokak dansı stilini bünyesinde barındıran dans yarışması Red Bull Dance Your Style, TikTok’ta tüm dünya ile eş zamanlı olarak kıyasıya bir mücadeleye sahne oldu. 15 Kasım’da başvuruları tamamlanan yarışmada daha önce birçok başarıya imza atan dansçıların öyküsü ise ‘Through the Eyes Of’ isimli belgesele konu oldu. Dansın gelecek sahnesinde yıldız isimlerin keşfedilmesinde rol oynayan yarışmanın önceki konukları olan İtalyan dansçılar Tonini ile Sheba’nın hikayesi ‘Through the Eyes of’ isimli belgeselde aktardı. 3 bölümden oluşan seride ilk 2 bölümde dansçıların öyküsüne yer verilirken son bölümde ise DJ Ake’nin hazırlık süreci işlendi. Dans sahnesinden geçen isimlerin hikayesini aktardığı 1 sezonluk serinin, geleceğin dansçılarına ilham olması amaçlanıyor. Türkçe altyazılı olarak yayınlanan seri https://www.redbull.com/tr-tr/shows/through-the-eyes-of adresinde.

FİNAL HEYECANI 13 ARALIK’A KADAR TİKTOK’TA

Dünyanın en iyi sokak dasçılarının belirlenmesinde rol oynayan bu sene Red Bull Dance Your Style Challenge adıyla TikTok üzerinden ilk kez online olarak düzenlendi. Dünya çapında binlerce kişi 15 Kasım tarihine kadar başvurularını gerçekleştirdi. Dünyaca ünlü isimler; Alman hiphop dansçısı Magilla olarak bilinen Majid Kessab, ABD’li dansçı Leon ‘Kida The Great’ Burns ve Japon dansçı Ibuki Imata elemeler için çalışmalara başladı. Yarışmanın iddialı jüri kadrosu ise başvurular arasından finale kalan 8 ismi belirledi. 13 Aralık tarihine kadar devam eden oylamada, kazananı ise seyircinin oyları belirleyecek. Kazanan kişi, 2021’de Red Bull Dance Your Style Dünya Finali’nde yarışma şansı yakalayacak.    

Yaşam