TİP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık: Bir İçişleri Bakanı düşünün mafyanın suçlarını engellemesi gerekirken; mafya çıkmış bakanın suçlarını açıklıyor

Ahmet Şık, İşçileri Bakanı Süleyman Soylu'nun açıklamalarına ilişkin yaptığı konuşmada sert açıklamalarda bulundu.

TBMM'deki 2022 bütçe görüşmeleri İçişleri Bakanlığı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının bütçeleri hakkında yapılan tartışmalarla sürüyor. 

Bugünkü görüşmelerde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun hakaretleri sonrası CHP'li ve AKP'li vekiller arasında yumruklu kavga çıkmıştı. 

Yumruklu kavganın ardından kürsüye gelen Soylu'nun konuşması tepki çekmiş, Özgür Özel'in Soylu'ya verdiği yanıt sonrasında Meclis'te tansiyon yükselmişti. 

AHMET ŞIK'TAN SERT SÖZLER

Yaşanan gerginliğin ardından TİP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, kürsüye geldi.

Şık, şunları söyledi: '

'Soylu ile A Haber bitti, şimdi hakikatleri konuşacağız. Türkiye Sedat Peker'i konuşuyor. Sedat Peker'in iddialarına göre 360 kez suç işlenmiş. Kaç dava açılmış: 1. 

Çoğu Soylu ile ilgili olan suçlamaların yalan olduğunu iddia etti. Bir İçişleri Bakanı düşünün mafyanın suçlarını engellemesi gerekirken; mafya çıkmış bakanın suçlarını açıklıyor. 

Patlayan bombalardan bahsedip, Efkan Ala'yı suçluyor. Peker'e resmi koruma verilmesinin sorumlusunun Selami Altınok olduğunu söyledi, FETÖ'cülük itham etti. Metin Külünk'ün ismini tartışmaya açtı, suç işledi. Tehditlerine bütçe görüşmelerinde de devam etti. 

Erdoğan'ın talimatı ile yapıldı herşey dedi. Silahlar dağıtılmış ama emri Soylu vermemiş. ByLock'çu vekillerin AKP sıralarından çıkması muhtemel. 

KHK ile işten atılanlar için hesap vereceksin. Bir sokakta resmi ve sivil faşistlerle katledilen Ali İsmail Korkmaz'ın, Berkin Elvan'ın hesabını vereceksin. ''

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika