TKH: Emekçileri emperyalist barbarlığa karşı sokağa çıkmaya davet ediyoruz!

TKH: Emekçileri emperyalist barbarlığa karşı sokağa çıkmaya davet ediyoruz!

Türkiye Komünist Hareketi (TKH) emperyalistlerin Suriye’ye bu sabah saatlerinde başlattığı askeri operasyona karşı bir çağrı yayımlayarak, yurttaşları Suriye ile dayanışmaya çağırdı.

Türkiye Komünist Hareketi (TKH) ABD, Fransa ve İngiltere’nin başını çektiği emperyalistlerin Suriye’ye bu sabah saatlerinde başlattığı askeri operasyona karşı bir çağrı yayımlayarak, yurttaşları Suriye ile dayanışmaya çağırdı.

Bu akşam saat 18:00’da İstanbul’daki Fransız konsolosluğu önünde bir basın açıklaması düzenleyecek olan TKH’ın yaptığı açıklamada şu ifadeler yer aldı;

“İşgalciler her zaman kaybeder!

ABD, İngiltere ve Fransa tarafından bağımsız bir devlet olan Suriye’ye yönelik gerçekleşen saldırı gayrimeşrudur! Uluslararası hukukun bile ayaklar altına alındığı bu saldırı tam anlamıyla emperyalist barbarlık ve haydutluktur.

Günlerdir emperyalistler tarafından propaganda edilen “Suriye Devleti’nin kimyasal silah kullandığı” yalanı, böylesi bir saldırıya gerekçe olarak gösterilmektedir. Ancak gerçek başkadır: “Kimyasal silah tezgâhı” bizzat emperyalist merkezler tarafından kurgulanmış ve cihatçı terör örgütlerince gündeme getirilmiştir. ABD tarafından Irak’ın işgali de benzer gerekçeye dayandırılmış ancak bunun bir yalan olduğu yıllar sonra ortaya çıkmıştı.

Bu saldırı, Suriye Devleti’nin kendi topraklarında emperyalizme ve onun aygıtı olan cihatçı teröre karşı verdiği savaşı baltalamak ve Suriye’deki emperyalist işgalin yolunu yapmak bir güç gösterisidir. Suriye’nin emperyalizme karşı zaferini kabullenemeyen ABD, İngiltere ve Fransa’nın bu saldırıyla birlikte cihatçı terörün arkasındaki güç oldukları, bir kez daha ispatlanmıştır.

Fırat’ın doğusunda ve Suriye’nin kuzeyinde 25 ABD üssü ve 7 Fransız üssünün bulunduğu gerçeği göz önüne getirildiğinde AKP iktidarının bu saldırıyı desteklemesi AKP’nin gerçek kimliğini de ortaya koymuştur. AKP, emperyalizmin işbirlikçisidir.

Emperyalist barbarlığa ve haydutluğa karşı ülkemiz ve Ortadoğu emekçilerini mücadele etmeye ve sokağa çıkmaya çağırıyoruz.

Gerçek açıktır: İşgalciler her zaman kaybeder!

Suriye’de emperyalizm kaybedecektir!

Partimiz bugün saat 18:00’da ABD, İngiltere ve Fransa’nın Suriye’ye dönük saldırganlığını protesto etmek ve Suriyeli emekçiler ile dayanışmak için İstanbul’da Beyoğlu’nda bulunan Fransız Konsolosluğu önünde bir basın açıklaması düzenleyecektir."