TKH'dan İsrail Başkonsolosluğu önünde eylem çağrısı

TKH'dan İsrail Başkonsolosluğu önünde eylem çağrısı

Türkiye Komünist Hareketi tarafından yapılan açıklamada Türkiye'deki tüm ilerici ve yurtsever insanları İsrail'in Filistin halkına yönelik gerçekleştirdiği katliama karşı ayapa kalmaya davet etti. TKH tarafından yapılan açıklama...

Türkiye Komünist Hareketi tarafından yapılan açıklamada Türkiye'deki tüm ilerici ve yurtsever insanları İsrail'in Filistin halkına yönelik gerçekleştirdiği katliama karşı ayapa kalmaya davet etti. TKH tarafından yapılan açıklama şöyle;

Emperyalist ABD ve Siyonist İsrail’in Ortadoğu’da yaptıkları en büyük saldırılarından biri Kudüs’te yaşanmış bulunuyor.
ABD’nin bölge politikaları ve Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan etmesi ile birlikte, İsrail’in de Filistin halkına dönük saldırıları tüm dünyanın gözleri önünde gerçekleşmiştir. Filistinli emekçilerin İsrail’in işgalciliğine ve ABD’nin Kudüs kararına karşı yaptığı eylemlerde binlerce insanın yaralanması ve onlarcasının yaşamını yitirmesi insanlık açısından kara bir gündür.
Bu karanlığın temel sebebinin ABD ve İsrail’in Ortadoğu’ya dönük politikaları açıktır.
Partimiz Türkiye Komünist Hareketi, ülkemizdeki tüm ilerici ve yurtsever insanları bu karanlığa karşı ayağa kalkmaya çağırmaktadır.
TKH, ABD ve İsrail’in Kudüs katliamını lanetlemek için 15 Mayıs 2018 Salı günü saat 20:00’da İstanbul Levent’te bulunan İsrail Başkonsolosluğu önünde bir protesto gösterisi düzenleyecektir.
Tüm üyelerimizi ve emekçi kardeşlerimizi emperyalizme ve siyonizme karşı ses yükseltmek için bu gösteriye davet ediyoruz.

tkh1.png