TMMOB: İsrail vahşetini kınıyoruz

TMMOB: İsrail vahşetini kınıyoruz

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB), İsrail'in Filistin'de yaptığı ve en az 43 kişinin yaşamını yitirdiği gösterilere ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.Olayların kınandığı açıklamada, "İşgalciler ve katliamcılar...

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB), İsrail'in Filistin'de yaptığı ve en az 43 kişinin yaşamını yitirdiği gösterilere ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

Olayların kınandığı açıklamada, "İşgalciler ve katliamcılar kaybedecek, direnen Filistin halkı kazanacak!" denildi.

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz imzasıyla yayımlanan açıklama şöyle:

"ABD Büyükelçiliği'nin Kudüs'e taşınmasını protesto eden Filistinlileri hedef alan ve onlarca kişinin hayatını kaybetmesine neden olan İsrail vahşetine ilişkin TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz tarafından 14 Mayıs 2018 tarihinde basın açıklaması gerçekleştirildi.

İSRAİL VAHŞETİNİ KINIYORUZ!
14 Mayıs 2018 tarihi, İsrail Devleti’nin savunmasız Filistin halkına karşı uyguladığı büyük vahşetle tarihe geçmiştir.

Bundan 70 yıl önce yurtlarından sürülen Filistinli mültecilerin topraklarına geri dönüş haklarını talep ettikleri 30 Mart Toprak Günü’nde başlayan İsrail Vahşeti, bugün onlarca kişinin öldürüldüğü, binlerce kişinin yaralandığı büyük bir katliama dönüşmüştür.

Yaşanan bu katliamdan, İsrail Devleti kadar, Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıyarak bölgede büyük bir provokasyon yaratan Amerika Birleşik Devletleri de sorumludur.

İsrail Devleti derhal bu insanlık dışı katliama son vermelidir. İşgal ettiği topraklardan çekilmeli ve Filistinli mültecilerin kendi topraklarına geri dönüş hakkına saygı göstermelidir.

İşgalciler ve katliamcılar kaybedecek, direnen Filistin halkı kazanacak!

Emin Koramaz

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı"

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem