TMSF'den FETÖ Kararı:Devlet tarafından El konulan medya kuruluşları ihale ile 53 milyon liraya satılacak

TMSF'den FETÖ Kararı:Devlet tarafından El konulan medya kuruluşları ihale ile 53 milyon liraya satılacak

FETÖ Terör Örgütü'ne ait olduğu gerekçesiyle el konulan gazete, televizyon, radyo ve ajanslarının lisans hakları ve teçhizatları Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından satışa çıkarıldı

FETÖ Terör Örgütü'ne ait olduğu gerekçesiyle devlet tarafından el koyulan gazete, televizyon, radyo ve ajanslarının lisans hakları ve teçhizatları Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından satışa çıkarıldı. İhale yoluyla yapılacak satışta 27 kuruluş için toplam 53 milyon bedel belirlendi.

TMSF tarafından yapılan duyuruda; aralarında Samanyolu TV, Yumurcak TV, Cihan Haber Ajansı ve Burç FM’inde bulunduğu toplam 27 adet medya şirketininin makine, teçhizat, demirbaş, lisans, ve araçlarının ihale yoluyla satışa çıkarılacağı duyuruldu. 27 medya şirketi için toplam 53 milyon 830 bin lira muhammen bedel öngörüldü.

Listedeki varlıklar için 27 Temmuz 2020 tarihi mesai saati bitimine kadar teklif verilebilecek. Teklif verildiği takdirde teklif sahibine teklifinin uygun bulunup bulunmadığı bildirilecek. Birden fazla teklif verilirse 28 Temmuz 2020 tarihinde 15.00’te TMSF’nin İstanbul adresinde istekliler arasında açık artırma yapılacak.  

Etiketler :

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.