TOGG fabrikası için personel alımı yapılacak

TOGG fabrikası için personel alımı yapılacak

Büyük umutlarla açılan TOGG fabrikası, personel alımı için kolları sıvadı. Peki kimler bu işe alınacak ve hangi şartlar isteniyor? Tüm detaylar bu haberimizde.

Türkiye’nin Otomobili Girişimi Grubu olarak da bilinen TOGG fabrikası personel alımı başlıyor. Twitter üzerinden yapılan paylaşımlara bakıldığında üstyapı çalışmalarının başladığı bunun için önemli miktarda personel istihdam edileceği ifade ediliyor.

TOGG elektrikli araçlar, hem Avrupa’da hem de Türkiye’de ciddi bir rekabet yaratacak. İşin aslına bakacak olursak, bu rekabetin meyvelerini almaya başlayabiliriz. Mesela istihdam bunun ilk örneği olabilir. TOGG ile birlikte yapılacak olan istihdam, bir miktar da olsa ferahlık sağlayabilir.

TOGG fabrikası üretim kapasitesini her yıl artıyor

Türkiye’nin elektrikli araç markası olarak dünyanın her yerine boy gösterecek olan bu araçlar, şu an için üretimde değil. Zaten çalışacak olan personel de büyük oranda üstyapı ile ilgilenecek. Peki bugüne kadar ne kadarlık bir ilerleme kaydedildi.

TOGG fabrikası personel alımı

  • Mevcut alanda 550 bin metrekarelik kazı çalışması yapıldı.
  • Yine aynı alanda 225 bin metre kare dolgu işlemi gerçekleştirildi.
  • TOGG’un üretim tesisi seriye geçebilecek şekilde yeniden düzenlendi.
  • Üretimin yapılacağı tesiste yeni çalışmalarla üst yapının da birkaç ay içinde tamamlanması bekleniyor.

Tüm bu gelişmelere bakacak olursak 2021 yılının son çeyreğinde araçlar için üretime başlanabilir. Ancak öncelikle altyapı çalışmaları tamamlandığı gibi üstyapıda da ilerleme sağlanması gerekiyor. Boya, enerji ve gövde üretim birimleri gibi birçok kısım neredeyse bitirildi.

Üstyapı alanında kendisine güvenen kişiler için başvurular başladı. 1500 kişi arasında sizler de yer almak istiyorsanız, resmi sayfası üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz.

Bilim Teknoloji