TOKİ, 365 araziyi daha açık artırmayla satışa çıkardı

TOKİ,  365 araziyi daha açık artırmayla satışa çıkardı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na bağlı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), aralarında İstanbul, Ankara ve İzmir'in de bulunduğu 26 ildeki 365 arsayı açık artırmayla satışa çıkardı.

Arkeolojik sit alanı, nitelikli doğal koruma alanı ve park alanları da satılacak yerler arasında.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, kısa bir süre önce de 40 kentteki kamuya ait tam 499 arsayı satışa çıkardığını duyurmuştu.

Birgün’de yer alan habere göre,  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na bağlı TOKİ, Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Çanakkale, Diyarbakır, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kırıkkale, Kocaeli, Konya, Manisa, Mersin, Muğla, Niğde, Şanlıurfa, Tekirdağ, Uşak ve Van'daki 365 arsayı açık artırmayla satışa çıkardı. 

Konut, ticaret, sanayi, turizm tesis alanı, özel okul alanı, akaryakıt istasyonu, günübirlik tesis, oto galericiler sitesi, park ve dinlenme, nitelikli koruma ile arkeolojik sit alanı niteliğindeki arsalar, yüzde 25 peşinat 36, 48 ve 60 ay vadeyle satılacak. 

Muhammen bedeli (en düşük bedel) 4 milyar 721 milyon 272 bin 46 lira olan yaklaşık 1 milyon 501 bin 219 metrekare büyüklüğündeki arsalar açık artırmayla 12 ve 13 Ekim tarihleri arasında satılacak.

Ayrıca İstanbul Başakşehir'de konut ve ticaret alanları da satılacak. Ayrıca çok turizm beldelerinde yer alan çok sayıda arsa da satılacak. Aydın Didim’de arkeolojik sit alanı ile İstanbul Sarıyer’deki Boğaziçi sit alanındaki araziler de satışa çıkarıldı.

İzmir'de satışa sunulan arsalar arasında tarım alanları da bulunuyor.