Tolga Ağar'ın eski sözleri yeniden gündemde

Tolga Ağar'ın eski sözleri yeniden gündemde

Organize suç örgütü liderinin hakkında tecavüz, cinayet ve uyuşturucu iddialarında bulunduğu AK Parti Elazığ Milletvekili Tolga Ağar'ın eski konuşmaları gündemde.

Mehmet Ağar, yeniden ülke gündeminde. Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in iddiaları üzerine yeniden gündeme gelen Ağar, bu kez sadece yaptığı iddia edilen olaylarla değil oğluyla da gündeme oturdu.

Sedat Peker, Mehmet Ağar'ın oğlu AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar ile ilgili ciddi iddiaları gündeme getirdi.

Birinci iddia: Beykoz konaklarında silah ateşleme

O iddialardan ilki, Beykoz konaklarında geçiyor. Peker'in iddiasına göre Tolga Ağar, Mustafa Sarıgül'ün oğlu Emir Sarıgül'ün evine kız arkadaşıyla birlikte gitti. Burada kokain kullandığı öne sürülen Ağar, kız arkadaşının "Nusret Gökçe beni rahatsız ediyor" demesi üzerine Nusret'i aradı. Nusret küfürle karşılık verince ateş etmeye başladı. Bunun üzerine silah sesleri ihbar edildi ve polis ekipleri eve geldi. Eve gelen polisler arasında birçok üst düzey emniyet amiri de bulunuyordu. Bu esnada eve Mehmet Ağar ile Sezgin Baran Korkmaz geldi. Sedat Peker, Ağar'ın burada polislere baskı yaptığını ve suçu Emir Sarıgül'ün şoförü Selim Taşdemir'e yıktıklarını öne sürdü.

İkinci iddia: Yeldana Kaharman'ın şüpheli ölümü

İkinci iddia ise daha ağır. Elazığ'da 2 sene önce ölü bulunan Kazakistanlı gazeteci Yeldana Kaharman'ın şüpheli ölümüyle ilgili. Gazeteci Sedat Sur, Kaharman'ın ölümüyle ilgili yaptığı haberde Tolga Ağar iddiasını gündeme getirmişti. İddiaya göre Tolga Ağar, Yeldana Kaharman'a cinsel saldırıda bulundu ve daha sonra öldürdü. Habere kısa sürede yayın yasağı geldi. Dosyanın akıbeti ise belirsiz kaldı. Sedat Peker, bu iddiayı çektiği videolarda yeniden gündeme getirdi. Bunun üzerine önce Jandarma Genel Komutanlığı "Yeldana Kaharman jandarmaya gelerek şikayetçi olmamıştır" dedi ve Peker'i yalanladı. Bu açıklamadan saatler sonra Togla Ağar bir açıklama yaptı. Açıklama metnini 2 kez revize etti. Ağar'ın açıklamasıyla birlikte kamuoyu Yeldana Kaharman dosyasının 2019 yılının ekim ayında kapatıldığını öğrendi. Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı ise Tolga Ağar'dan bir gün sonra açıklama yaptı ve dosyanın kapatıldığını, Yeldana Kaharman'ın ölümünün intihar olduğunun tespit edildiğini öne sürdü. Ne var ki; gazeteci Baransel Ağca sosyal medya hesabından bir dizi paylaşım yaptı ve Yeldana Kaharman'ın 'çelişkili' olduğunu iddia ettiği otopsi raporunu yayımladı.

Tolga Ağar'ın eski konuşması yeniden gündemde

Bütün bu iddialar tartışılırken, Tolga Ağar'ın geçmişte yaptığı açıklamalar da gündeme geliyor. Bu açıklamalardan biri, o dönem gündeme oturmuştu. Ağar, Malatya'daki gençlik buluşmasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la aralarında geçen bir 'bıyık' diyalogunu anlattı. Ağar'ın bu esnada kurduğu "Cumhurbaşkanı denince bize Allah gibi geliyor" ifadeleri dikkat çekmişti. O diyalogu anlatırken Ağar, "Sayın Cumhurbaşkanımız Elazığ'a geldi. Miting için ayakta bekliyoruz, protokol dizildi, tek tek tokalaştı, sıra bana geldi, şöyle yüzüme baktı gülüyor, ben niye gülüyor dedim tam o sıra, ‘Evladım senin bıyıklar uzamıyor mu?’ dedi. Ben de, ‘Efendim uzar dedim’ yanağımı okşadı" ifadelerini kullanmıştı.

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Son Dakika