Törenden sıkılan maymun, Fatma Şahin'den mikrofonu alıp yere attı

Törenden sıkılan maymun, Fatma Şahin'den mikrofonu alıp yere attı

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla Gaziantep Hayvanat Bahçesi'nde oluşturulan "şempanze adası"nın açılışına katıldı.

Maymunlarla arası bir türlü düzelemeyen Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, bir kez daha saldırıya uğradı. Bir maymun Şahin'e taş fırlatırken; başka bir maymun mikrofonunu atarak kolunu ısırmaya çalıştı.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla Gaziantep Hayvanat Bahçesi'nde oluşturulan "şempanze adası"nın açılışına katıldı. Şahin burada bir maymunun taşlı saldırısına uğradı. Bir başka maymun Şahin'in elindeki mikrofonu alarak kolunu ısırmaya çalıştı. Bakıcısının kucağından Fatma Şahin'in kucağına giden maymuna tıbbi maske de takılmak istendi. Şahin'in kucağında bulunan şempanzeye bakıcılarının yardımıyla maske takıldı. Ancak maymun maskeyi çıkararak yere attı.

MİKROFONU YERE ATTI

Şahin, konuşmasını tamamladıktan sonra, "Can bir selam ver" diyerek, mikrofonu yanındaki şempanzeye uzattı. Öfkeli maymun, eline aldığı mikrofonu bu kez ise yere attı. Yaşanan olay gülüşmelere neden oldu. Programda konuşan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin, “Çok güzel bir bahçedeyiz ve çok özel bir gündeyiz 4 Ekim günündeyiz. Hayvanlarımızı korumamız lazım. Bütün evren bize emanet. Canlılar bize emanet. Çiçeği böceği bize emanet. Bu emanetlerin gereğini yapmamız için Avrupa'nın 3'üncü, dünyanın 4'üncü Gaziantep hayvanat bahçesindeyiz. Her hayvan sevildiğini hissetmek istiyor. Bütün emanetlere baktığımız zaman bu çalışmaları tamamlamamız gerekiyor. Bugün de şempanze adasını hep birlikte tamamladık ve açılışını yapacağız” dedi.

BU KEZ DE TAŞ ATTILAR

Gerçekleştirilen açılışın ardından ise şempanze adasını gezen Şahin şempanzelerin bulunduğu kafesin önünde büyük şok yaşadı. Kafesten maymunlara marul vermeye çalışan Fatma Şahin, hırçın bir şempanzenin taşlı saldırısına uğradı. Maymunun fırlattığı taş kafesin demir korkuluklarına çarpması ile dağıldı. Şahin, dağılan taşın parçalarından ise anlık refleksi ile kurtuldu.

MAYMUNLAR DAHA ÖNCE DE SALDIRMIŞTI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle 2018 yılında yine Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ne giden Şahin'i maymunlar tarafından yine sevilmemişti. Bir maymun Şahin'in kucağındaki kuzu ve tavşana doğru hamle yapmıştı. Şahin’in konuşmaya başlaması üzerine maymun, çevresindeki ses ve alkışlara aldırış etmeden uyumuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem