"Tosuncuk" lakaplı Mehmet Aydın'ın 10 milyon dolarına Uruguay el koydu! Son bir ayını sokakta geçirmiş

"Tosuncuk" lakaplı Mehmet Aydın'ın 10 milyon dolarına Uruguay el koydu! Son bir ayını sokakta geçirmiş

Tosuncuk lakabıyla bilinen Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın’ın üzerine kayıtlı 10 milyon dolara Uruguay polisinin el koyduğu ortaya çıktı.

Tosuncuk’ lakaplı Mehmet Aydın’a ilişkin her gün iddialar ortaya atılıyor. Sabah’ta yer alan habere göre, Uruguay devleti Aydın’ın üzerine kayıtlı 10 milyon dolar ve lüks araçlara el koydu.

Haberde şöyle denildi: “Uruguay polisi ilk olarak Aydın’la ağabeyi Fatih Aydın’ın lüks yaşantısından şüphelenerek uyuşturucu ticareti yaptıklarına ilişkin soruşturma başlattı. Ancak kara para akladıklarını tespit etti. Bunun üzerine operasyon düzenleyen Uruguay polisi, Aydın’ın üzerine kayıtlı 10 milyon dolar ile lüks araçlar, yat ve malikâneye el koydu.

Ardından Aydın kardeşler serbest bırakıldı ve Brezilya’ya kaçtı. Daha sonra Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı Uruguay’a dosya gönderdi. Aydın kardeşlerin yakalanması istendi. Kısa sürede kaldığı yer belirlenen Mehmet Aydın’ın kaçacak yeri kalmadı. Son bir ayını sokakta kalarak geçiren Mehmet Aydın’ın Türkiye’ye teslim olduğu gelen haberler arasında.

GENEL