Trabzon’da Türk bayrağına saldıran cübbeli: Psikolojik rahatsızlığım var

Trabzon’da Türk bayrağına saldıran cübbeli: Psikolojik rahatsızlığım var

Trabzon’da cübbeli ve sarıklı V.E, Atatürk’lü Türk bayrağına saldırdı. Tutuklanan V.E’nin ifadesinde, “Psikolojik rahatsızlığım var. Türk bayrağı ve Atatürk olduğunu fark etmedim. Kötü niyetim yoktu, pişmanım” dediği öğrenildi.

Trabzon Ortahisar’daki Kemerkaya Mahallesi’nde sarıklı ve cübbeli V.E, bir dükkanın önünde asılı duran Atatürk’lü Türk bayrağına saldırdı.  Türk bayrağına saldıran cübbelinin, aynı kıyafeti giyen arkadaşı A.S. ile yürürken Türk bayrağına saldırması güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

TUTUKLANDI

Sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen V.E, ‘Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret ve devletin egemenlik alametlerini aşağılama’ suçundan çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı. A.S ise yurt dışına çıkış yasağı konularak adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

“PSİKOLOJİK RAHATSIZLIĞIM VAR”

Öte yandan tutuklanan V.E’nin savcılıkta verdiği ifadede, “Psikolojik rahatsızlığım var. Buna bağlı psikolojimde bozukluk var. Türk bayrağı ve Atatürk olduğunu fark etmedim. Kötü niyetim yoktu, anlık oldu. Pişmanım” dediği öğrenildi.

Önceki ve Sonraki Haberler
3. Sayfa