Trafik Polisi'nden 27 bin liralık idari para cezası

Trafik Polisi'nden 27 bin liralık idari para cezası

İstanbul Maltepe'deki bir asker eğlencesinde araçlarla drift yaparak trafiği tehlikeye sokan 3 sürücü, gözaltına alındı ve toplam 27 bin 963 TL idari para cezası aldı.

İstanbul Maltepe’de geçtiğimiz günlerde bir grup kişi, asker eğlencesi yapma amacıyla trafikte drift yaparak tehlikeli hareketlerde bulundu. 3 şüpheli gözaltına alındı ve kendilerine 27 bin 963 TL idari para cezası uygulandı. Şahısların sürücü belgeleri 60 gün süreyle geri alındı.

3 KİŞİYE BÜYÜK CEZA

Polis, trafikte aksamaya sebep olan 3 kişiyi yakaladı. Ekipler, Bora K., Can Cem İ. ve Oktay K.’ye 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu'nun 67/1-d (drift yapmak) maddesine istinaden 9 bin 125’er TL, ve 73/A (araçları kamunun rahat ve huzurunu bozacak şekilde saygısızca kullanmak) maddesine istinaden 196’şar TL olmak üzere, toplam 27 bin 963 TL trafik idari para cezası uyguladı.

3 AYDAN 2 YILA HAPİS CEZASI

Şahısların sürücü belgeleri 60 gün süreyle ellerinden alındı. 3 sürücü, ''Deniz, hava ya da demir yolu araçlarını kişilerin hayat, sağlık mal varlığı açısından tehlikeli olacak şekilde sevk ve idare eden kişi 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır'' maddesine istinaden haklarında adli işlem yapılmak üzere Gülsuyu Şehit Saffet Okumuş Polis Merkezi Amirliğine götürüldü.