Trafikte yumruk yedi, karşı taraf depremzedelere bağış yapınca davadan vazgeçti

Trafikte yumruk yedi, karşı taraf depremzedelere bağış yapınca davadan vazgeçti

Depremzedeler için kavga sonrası en anlamlı bağışlardan biri Bursa'da trafikte bir vatandaşın kendisine yumruk atması sonucu ortaya çıktı.

Bursa'da trafikte bir vatandaşın kendisine yumruk atması sonucu davacı olan Serdar Keskin, karşı tarafın 10 bin lira depremzedelere bağış yapmasının peşinden davadan vazgeçti.

Bursa'nın Osmangazi ilçesi Kemerçeşme Mahallesi'nde esnaflık icra eden Serdar Keskin, ortalama 3 ay ilkin trafikte bir şahıs tarafınca yumruklandı. Karşı taraftan davacı olan Keskin, arabulucunun devreye girmesi ile yeni bir süreç başlattı. Serdar Keskin, karşı tarafınca depremzedelere 25 bin lira bağış yapmasının sonucunda davadan vazgeçeceğini arabulucuya iletti. Karşı taraf ilk etapta 20 bin lirayı kabul etti fakat yeni düğün yapacağı ve asgari ücretle geçindiğini belirterek bu rakamın 10 bin lira olmasını talep etti. Mağdur Serdar Keskin de davanın uzamaması ve avukat ücretlerinin çıkmaması için bu teklifi kabul etti. Karşı taraf 10 bin lirayı bir yardım derneği aracılığı ile depremzedelere gönderince Keskin davadan vazgeçti.

Gözlüğü kırıldı

Başından geçenleri özetleyen Serdar Keskin, "Yolda giderken bir aracın araç-gereç indirdiğini gördüm. Ben de arabamın kontağını kapatarak beklemeye başladım. Bekledikten birkaç dakika sonrasında önümdeki araçta duran şahıs aracına binerek birazcık ilerledikten sonrasında geri geri üstüme doğru gelmeye başladı. Ben de arabama çarpar korkusu ile kornaya bastım. Kornayı çalmamla beraber arabamın yan kapısının açıldığını fark ettim ve bir şahıs bana yumruk attı. Bu esnada gözlüğüm kırıldı" dedi.

"Ben de bu mahallede esnaf olduğum için o şahıs de beni tanıyormuş. Telefonumu çıkararak polisi aradım. Yanıma yumruk atan kişinin arkadaşı geldi 'İşi uzatma, büyümesin' tarzında bir konuşma yapmış oldu. Ben de şikayetçi olacağımı söyledim" diyerek sözlerini sürdüren Keskin, "Şahıs yanıma geldi 'Sen de bana vur, ödeşelim' benzer biçimde saçma sapan şeyler söylemiş oldu. Yukarıdan kişinin babası bulunduğunu düşündüğüm bir şahıs seslenerek, 'Gözlüğü kırılmış, parasını verin gönderin' dedi. Ben polisi aradım ve sağlık raporu almamı ve karakola şikayetçi olmamı ilettiler. Şahıs karakola gidip ifade verdiğinde bana vurduğunu kabul etti. Biz de dava süreci başlayınca uzlaşmacı dost devreye girdi. Biz ilk ilkin depremzedelere affetmek suretiyle 25 bin lira arabulucu aracılığı ile talep ettik. Baştan 20 bin lirayı kabul etti sonrasında bu parayı ödeyemeyeceğini yeni düğün yapacağını ve asgari ücretle geçindiğini bizlere söylemiş oldu. Biz de dava süreci uzamasın diye bir yardım derneğine depremzedelere gitmesi için 10 bin lira bağışta bulunmasını söyledik. O da bunu kabul etti ve biz davamızdan vazgeçtik" şeklinde konuştu.