TRT’de ‘istihdam fazlası’ gerekçesi ile tasfiyeye mahkeme ‘dur’ dedi

TRT’de ‘istihdam fazlası’ gerekçesi ile tasfiyeye mahkeme ‘dur’ dedi

TRT'de çalışanların "İstihdam fazlası personel" gerekçesiyle tasfiye edilmesine İdare Mahkemesi'nden dur kararı geldi. İstanbul

TRT'de çalışanların "İstihdam fazlası personel" gerekçesiyle tasfiye edilmesine İdare Mahkemesi'nden dur kararı geldi. İstanbul 4. İdare mahkemesi, TRT'de yapım ve yayın elemanı olarak görev yapan Şaziment Banu Savaş'ı haklı buldu.

Türkiye Radyo ve Televizyon Genel Müdürlüğü'nde (TRT) 169 çalışan “istihdam fazlası personel” gerekçesi ile tasfiye edilmişti.

TRT’deki uygulama 2018 temmuz’da çıkarılan bir KHK’ya dayanılarak yapılmış fazla olarak nitelenen spiker, prodüktör, muhabir gibi nitelikli personel devlet personel başkanlığı havuzuna gönderilmişti.

Tasviyelere Haber-Sen ve TRT çalışanları tepki göstermiş, Haber-Sen protestolar düzenlemiş, yasal platformlarda hak arama mücadelesi başlatmıştı.

MAHKEME DUR DEDİ

TRT'de çalışanların "istihdam fazlası personel" gerekçesiyle tasfiye edilmesine İdare Mahkemesi'nden dur kararı geldi.

İstanbul 4. İdare mahkemesi, TRT'de yapım ve yayın elemanı olarak görev yapan Şaziment Banu Savaş'ı haklı buldu.

Kararda, "Davacının yürütmenin durdurulması isteminin kabulüne ve açıkça hukuka aykırı bulunan ve uygulanması halinde telafisi güç zararlara yol açabilecek nitelikte olduğu sonucuna varılan dava konusu işlemin teminat aranmaksızın yürütülmesinin durdurulmasına" ifadeleri kullanıldı.

Etiketler :

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Medya