TRT'de 'ööööööiiiiiilllll' soruşturması! Erdoğan açıklama yaparken ekranda belirdi

TRT Haber’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasının yayınlandığı sırada ekranda "Öööööööiiiiiillllll" ifadesi belirdi. TRT, söz konusu yazıyla ilgili soruşturma başlatıldığını bildirdi.

TRT Haber’de dün gece yayınlanan 'Gece Bakışı' programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşması aktarılırken ekranda beliren yazı dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Cuma namazı çıkışı yaptığı açıklamalara yer verilirken, Erdoğan’ın koronavirüs salgını ile ilgili yaptığı açıklamalar sırasında ekranda “Öööööööiiiiiillllll” şeklinde bir ifade yer aldı. TRT, yazıya ilişkin soruşturma başlatıldığını belirterek, şu açıklamayı yaptı: "TRT Haber kanalımızda yayınlanan Gece Bakışı programında kabulü mümkün olmayan bir şekilde anlamsız harf blokları ekrana yansıtılmıştır. Yaşanan olayın nedeni, olayda sorumluğu olan personelin tespiti ve gerekli idari cezanın belirlenmesi için hızlıca bir soruşturma başlatılmıştır. Söz konusu soruşturma ile ilgili tüm gelişmeler kamuoyuyla ayrıca paylaşılacaktır."

Medya