TRT'nin yeni Yönetim Kurulu Üyesi Atlas'ın görüşü: Cumhuriyet kadını konulu korku filmi

TRT'nin yeni Yönetim Kurulu Üyesi İlayda Atlas'ın iki yıl önceki paylaşımı tekrar gündemde. İlayda Atlas o paylaşımında TRT'de yayınlanan Cumhuriyet Kadını videosunu eleştiriyor, hatta korku filmine benzetiyor.

TRT'nin yeni Yönetim Kurulu Üyesi İlayda Atlas'ın,1 Kasım 2019'da paylaştığı video görüşünü net dille anlatıyor. 
İlayda Atlas, TRT'nin eski bir yayından aldığı video paylaşmıştı.
Videoda, Atatürk İlkelerinin önemi anlatılırken, Cumhuriyet kadınına verilen önem öne çıkıyor.
Burkanın kadını nasıl kapattığını, eskiden kadınların ikici, hatta üçüncü eş olarak verildiğini anlatıyor.

Atlas ise videoyu şöyle tanımlıyor.

Cumhuriyet kadını konulu korku filmi: Gel yavrum, seni çarşafa sokmadım, Arapça da konuşmuyorsun ama seni birazdan yiyeceğim. (müzik yükselir)

 

İlayda Atlas kimdir?

Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni bitirdikten sonra derece ile girdiği Bilgi Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Tarih bölümlerini tamamladı. (2004-2008). Daha sonra Boğaziçi Üniversitesi’nde Tarih Bölümü’nde yüksek lisansa kabul edilen Atlas yine aynı bölümde öğretim asistanlığı yaptı (2008-2013).

Toplumsal cinsiyet, kimlik politikaları, Türkiye’deki azınlıklar ve Türkiye’de uygulanan başörtü yasağı gibi konularda çalıştı ve birçok gazetede köşe yazarlığı yaptı. 2014’te yayın hayatına başlayan Lacivert dergisinin kurucu genel yayın yönetmenliği görevini üstlendi (2014-2018). Aynı zamanda kurucu editörlerinden biri olduğu Daily Sabah gazetesinde (2014-2018) op-ed editörlüğü ve köşe yazarlığı yaptı. 2018’de Daily Sabah’a yayın koordinatörü olarak atanan Atlas halen bu görevine ve köşe yazarlığına devam etmektedir.

Önceki ve Sonraki Haberler
Otomotiv