Trump: Artık bu soruşturmadan bıktım, herkes yıldı

Trump: Artık bu soruşturmadan bıktım, herkes yıldı

ABD Başkanı Trump, ''Rusya soruşturması konusunda endişeli değilim, çünkü tamamen düzmece'' açıklamasını yaptı.

ABD Başkanı Donald Trump, 'Rusya soruşturması konusunda endişeli değilim, çünkü tamamen düzmece' açıklamasını yaptı.

Sputnik'in aktardığı habere göre, Cumhuriyetçi Parti'nin seçimden başarıyla çıkması hakkında konuşan Trump, "Senato'da Demokratlar 10 senede 8 koltuk almış, biz 4 koltuk aldı. Obama ilk ara seçimlerinde 6 senato koltuğunu kaybetmişti ve Massachusetts'teki valiliği de düşmüştü. Medya desteğinin gayet düşük olmasına rağmen bu yarıştan alnımızın akıyla çıktık" dedi.

'DEMOKRATLARA İHTİYACIMIZ VAR'

Temsilciler Meclisi'nde çoğunluğun Demokratlara geçtiğini belirten Trump, "Demokratlardan en az 10 oya ihtiyacımız var. Birbirimize katılmasak da, 10 oyu almalıyız. Almazsak önergelerimiz geçmeyecek. Ben yeni fikirlere açığım, bir şeyler yapılmasını istiyorum. Yatırımlardan ya da diğer yeniliklerden bahsediyorum" ifadelerini kullandı.

'SEÇİMLERE MÜDAHALE SORUŞTURMASINDAN BIKTIM, ARTIK BİTMELİ'

Başkanlık seçimlerine Rusya tarafından müdahale edildiği iddiasıyla ilgili soruşturmaya da değinen Trump, "Artık bu soruşturmadan bıktım, herkes yıldı diye düşünüyorum. Bir sürü bilgi sızdırma skandalı oldu. Hakkımızda bir suçlama bulamadılar. Birlik olmalıyız. Onlar uzun süredir bizi soruşturuyorlar. Ben bu oyunda onlardan daha iyiyim. Ben de onlara bakarsam bir şeyler bulacağım. Biz de aynısını yaparsak bir yer varamayız" diye konuştu.

Trump, bu soruşturmadan dolayı endişeli olmadığını, soruşturmanın düzmece olduğunu söyledi ve bu durumun ABD için adil olmadığını belirtti.

'İKİ PARTİ BİRLİK OLMALI'

İki partinin birlik oluşturabileceğini söyleyen Trump, "Birbirimizle müzakere edeceğiz ve onay sürecinde bana yardımcı olacaklarını düşünüyorum. İki parti birliği yaratılabilir" dedi.

TRUMP'TAN DEMOKRAT ADAYA DESTEK

Trump, twitter hesabından yaptığı paylaşımında, "Adil olmak gerekirse Nancy Pelosi, Demokrat Partililer tarafından Temsilciler Meclisi Sözcüsü olarak seçilmeyi hak ediyor. Eğer Demokratlar kendisine zorluk çıkarırsa kendisine Cumhuriyetçi oylardan destek veririz, hak ediyor" ifadesini kullandı.

Nancy Pelosi, Kongre seçimleri öncesinde ABD Temsilciler Meclisi'nde azınlıktaki Demokratların lideri pozisyonundaydı.

Demokratların Kongre'de sözcüsü olmak için en güçlü isim olarak öne çıkan Pelosi, Trump'a yönelik sert eleştirileriyle biliniyor.

Önceki ve Sonraki Haberler
Dünya