Trump önce Türk ekonomisini yok etmekle tehdit etti, sonra 'Taraf tutmuyorum' dedi...

Trump önce Türk ekonomisini yok etmekle tehdit etti, sonra 'Taraf tutmuyorum' dedi...

ABD Başkanı Donald Trump, "Cumhurbaşkanı Erdoğan ile iyi bir ilişkimiz var. Suriye'de kimsenin tarafını tutmuyorum. Askerlerimizi evlerine...

ABD Başkanı Donald Trump, "Cumhurbaşkanı Erdoğan ile iyi bir ilişkimiz var. Suriye'de kimsenin tarafını tutmuyorum. Askerlerimizi evlerine döndürmek için seçildim." dedi.

Trump, Beyaz Saray'da düzenlenen ABD ile Japonya arasındaki ticaret anlaşmasının imza töreninin ardından gazetecilerin Suriye ile ilgili sorularını cevapladı.

ABD Başkanı Donald Trump, yaptığı açıklamada "Suriye'de kimsenin tarafını tutmuyorum. Erdoğan ile çok iyi bir ilişkimiz var. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "DAEŞ'liler sizin sorumluluğunuz" dedim. ABD bir polis gücü değildir, amacımız orada polislik yapmak olmamalı." ifadelerini kullandı.

Trump, uzun yıllardır Suriye'de bulunduklarını belirterek, ''Suriye'deki görev kısa vadeli olmalıydı. Girip, çıkmamız gerekirdi." dedi.

Trump Twitter'dan yaptığı açıklamada ise, ''Türkiye, benim büyük ve emsalsiz bilgeliğimle sınırları aşmak olarak değerlendirdiğim bir şey yaparsa, Türk ekonomisini yıkıp ve yok edeceğim (daha önce yaptım)'' demişti.