Trump, Reza Zarrab davasının savcısı Bharara'dan göreve devam etmesini istedi

Trump, Reza Zarrab davasının savcısı Bharara'dan göreve devam etmesini istedi

ABD'nin 45. başkanı seçilen ve 20 Ocak'ta göreve başlayacak olan Donald Trump'ın 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasının kilit ismi Reza Zarrab'ın ABD'de ''dolandırıcılık, kara para aklama ve İran'a yönelik yaptırımlarını...

ABD'nin 45. başkanı seçilen ve 20 Ocak'ta göreve başlayacak olan Donald Trump'ın 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasının kilit ismi Reza Zarrab'ın ABD'de ''dolandırıcılık, kara para aklama ve İran'a yönelik yaptırımlarını delmek'ten yargılandığı davanın savcısı Preet Bharara ile görüştüğü öğrenildi.

Reuters'in haberine göre Trump'ın New York'un en ünlü savcısı Bharara ile kamu yolsuzluğu ve Wall Street'deki dolandırıcılık suçlarıyla ilgili devam eden bazı davalarla ilgili olarak New York'daki Trump Tower'da buluştuğu belirtildi.

'GÖREVE DEVAM ETMEMİ İSTEDİ'

Görüşmenin ardından basın mensuplarına açıklama yapan Bharara, Trump'ın kendisini şimdiye kadarki başarılarından ötürü kutladığını ve aynı özveri ile görevine devam etmesini rica ettiğini söyledi. Savcı Bharara, Trump'ın bu teklifine olumlu yanıt verdiğini de belirtti. Geçen hafta New York Post gazetesinde çıkan bir haberde Trump'ın ABD'nin tanınmış ceza avukatı Marc L. Mukasey'i Bharara'nın yerine atamak istediğine dair bir iddia yer almıştı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Dünya