Trump'ı canlı yayında öksürük krizi tuttu

Geçtiğimiz hafta koronavirüs testi pozitif çıkan ABD Başkanı Donald Trump hastaneden taburcu olduktan sonra çıktığı ilk canlı yayında öksürük krizine tutuldu. Bu durum Trump'ın iyileşmediği şeklinde yorumlandı.

Koronavirüs dünya genelinde can almaya devam ederken, ABD’de Başkan Donald Trump'ın koronavirüse yakalanması ve ardından taburcu olmasından sonra Trump, basında yer almaya devam ediyor.

Trump sağlık durumuyla ilgili bir yandan sosyal medyadan mesajlar verirken, diğer yandan da televizyon programlarına bağlanarak iyi olduğunu ispatlamaya çalışıyor.

Ancak Trump’ın bu çabası, Fox News’ta yer aldığı iki ayrı programla çelişki yarattı. İlk olarak Dr. Marc Siegel’la yaptığı röportaj yayınlanan Trump, kendisini iyi hissettiğini ve ilaç tedavisini bıraktığını vurguladı. Plazma bağışında bulunacağını söyleyen Trump, “8 saattir ilaç almıyorum. Bu iyi hissettiriyor. İlaç almayı sevmiyorum” dedi.

‘NEFES SORUNUM YOKTU’

Başkan Trump, kendisine yeniden test uygulandığını söylerken, kesin sonuçların eline ulaşmadığını öne sürdü. Trump geçirdiği semptomlarla ilgili olarak da, “Walter Reed Askeri Hastanesi’ne giderken kendimi çok güçlü hissetmiyordum ancak birçok insanın aksine nefes sorunum yoktu” ifadelerini kullandı.

74 yaşındaki Trump, bu röportajdan sonra Sean Hannity’nin programına telefonla bağlandı. Yayın sırasında zor anlar yaşayan Trump, bir ara öksürük krizine girdi. Telefonun mikrofonunu kapattığı dikkat çeken Trump, özür diledikten sonra konuşmasına devam etti.

KARANTİNA BİTMEDEN MİTİNG

Koronavirüs bulaşan insanların  14 gün karantinaya girmesi gerekirken Trump’ın miting yapma isteği ve sağlık durumuyla ilgili şüpheler tartışma yaratıyor. Trump ekibinin çalışma yaptığını ve bugün Florida’da yarın da Pennsylvania'da miting yapmak istediğini söylemişti.

Video