Trump'ın 'aptal' dediği İngiltere'nin ABD Büyükelçisi hakkında flaş gelişme!

Trump'ın 'aptal' dediği İngiltere'nin ABD Büyükelçisi hakkında flaş gelişme!

İngiltere Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada İngiltere'nin Washington Büyükelçisi Darroch'ın istifa ettiği

İngiltere Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada İngiltere'nin Washington Büyükelçisi Darroch'ın istifa ettiği bildirildi.

İngiltere Dışişleri Bakanlığı İngiltere'nin ABD BÜyüeklçisinin istifa ettiğini duyurdu.

İngiltere'nin Washington Büyükelçisi Sir Kim Darroch'ın ABD Başkanı Donald Trump'ın "beceriksiz" olduğu ve görevini "utanç" içinde sonlandırma riski bulunduğu şeklinde rapor yazdığı iddia edilmişti.

Daily Mail'in haberine göre, İngiliz Büyükelçinin ABD Başkanı hakkındaki görüşlerini yansıtan diplomatik yazışmaların birinde, "Trump yönetiminin esasen daha normal, daha az işlevsiz, daha az tahmin edilemez, daha az hizipçi, diplomatik olarak da daha az sakar ve beceriksiz olacağına inanmıyoruz." ifadeleri yer aldı.

"Utanç içinde sona erebilir"

Trump yönetimindeki Beyaz Saray'ın "yetkin" olarak görüleceğini düşünmediğini kaydeden Darroch, ayrıca mevcut idarenin "utanç içinde sona ermesine yol açabilecek bir şeylerin ortaya çıkabileceğini" yazmıştı.

Trump 'aptal' demişti

Trump, açıklamasında, "İngiltere'nin ABD'ye kakaladığı kaçık büyükelçi bizi heyecanlandıran biri değil, çok aptal bir adam. Elçi, önce başarısız Brexit müzakereleri hakkında kendi ülkesi ve Başbakan May ile konuşmalı." demişti.

İngiltere'den Trump'a "çok aptal" cevabı

İngiltere Dışişleri Bakanı Jeremy Hunt, İngiltere'nin Washington Büyükelçisi Kim Darroch'un "çok aptal bir adam olduğunu" söyleyen Trump'a Twitter'dan cevap verdi.

Trump'ın mesajını alıntılayan Hunt, "Dostlar açık bir şekilde konuşur, dolayısıyla ben de öyle yapacağım. Bu yorumlar hem Başbakanımıza hem de ülkeme karşı saygısız ve yanlış." ifadesini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Dünya