Trump’ın yeni güvenlik danışmanı belli oldu

Trump’ın yeni güvenlik danışmanı belli oldu

ABD Başkanı Donald Trump, yeni Ulusal Güvenlik Danışmanını kamuoyuna ilan etti. Kendisini takip eden gazetecilere açıklamalarda bulunan Trump, hassas görüşme ve değerlendirmeler sonucunda ABD Ordusu Kapasite Entegrasyon Merkezi...

ABD Başkanı Donald Trump, yeni Ulusal Güvenlik Danışmanını kamuoyuna ilan etti. Kendisini takip eden gazetecilere açıklamalarda bulunan Trump, hassas görüşme ve değerlendirmeler sonucunda ABD Ordusu Kapasite Entegrasyon Merkezi Direktörü ve Eğitim ve Doktrin Komutanlığı Komutan Yardımcısı Korgeneral Raymond McMaster'da karar kıldıklarını belirtti.

Habertürk’ün haberine göre McMaster için "muhteşem bir yetenek ve deneyim adamı" ifadesini kullanan Trump, son iki günde yeni adayı hakkında çok şey okuyup izlediğini söyledi.

Yeni Ulusal Güvenlik Danışmanının ordu içinde son derece saygın bir kişilik olduğuna vurgu yapan Trump, "Böyle bir komutana sahip olduğumuz için onurluyuz." dedi.

McMaster kısa bir açıklama yaptı: "Sayın Başkan, çok teşekkür ederim. Sadece milletimize hizmet etmeye devam edecek olmanın bir ayrıcalık olduğunu söylemek istiyorum. Bana bu fırsatı verdiğiniz için size minnettarım."

KELLOGG'A YENİ GÖREV

Eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Flynn'den boşalan koltuğa bir süredir vekalet eden emekli Korgeneral Keith Kellogg ise yine Trump tarafından Ulusal Güvenlik Konseyi (NSC) Özel Kalemi görevine seçildi. McMaster ile Kellogg'un birbirlerini uzun zamandır iyi tanıdıklarını söyleyen Trump, ikilinin birbirine yakın çalışarak bundan sonra da başarılı işlere imza atacaklarına inandığını bildirdi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Dünya