Trump'tan Beyaz Saray'ı sarsacak hamle: John Bolton’ı görevden aldı!

Trump'tan Beyaz Saray'ı sarsacak hamle: John Bolton’ı görevden aldı!

ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray Ulusal Güvenlik danışmanı John Bolton'ın görevden alındığını açıkladı.ABD Başkanı Donald Trump...

Donald Trump’a Ulusal Güvenlik Danışmanı dayanmıyor... Başkan şimdi de Bolton’u kovdu.

Başkan Trump yeni ulusal güvenlik danışmanını önümüzdeki hafta açıklayacağını bildirdi.

Başkan Trump Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton’ın istifasını istediğini ve Bolton’ın da istifasını bu sabah sunduğunu Twitter’dan paylaştığı mesajda duyurdu.

Başkan Trump ‘John Bolton’ı dün gece artık Beyaz Saray’da hizmetlerine ihtiyaç duyulmadığı konusunda bilgilendirdim. Yönetim içerisinde başkaları gibi Bolton’ın önerilerinin çoğuyla güçlü şekilde görüş ayrılığı yaşadım. Bu nedenle istifasını istedim. O da bu sabah istifasını sundu. Hizmeti için John’a çok teşekkür ediyorum. Önümüzdeki hafta yeni Ulusal Güvenlik Danışmanını belirleyeceğim” diye yazdı.

BOLTON: TRUMP'A DÜN GECE İSTİFA ETMEYİ ÖNERDİM

John Bolton da Twitter hesabından, "Başkan Trump'a dün gece istifa etmeyi önerdim ve bana 'Bunu yarın konuşalım' dedi." açıklamasında bulundu.

Bolton ile ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ve ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin'in, yaklaşık 1 buçuk saat sonra Beyaz Saray'da ortak basın toplantısı düzenlemesi bekleniyor.

Son Dakika Haberleri