Trump'tan İran'a tehdit: 'Bir şeyler olacak'

Trump'tan İran'a tehdit: 'Bir şeyler olacak'

Trump, bugünkü kabine toplantısına girerken, Kapsamlı Ortak Eylem Planı (KOEP) denilen anlaşmadan çekilme kararını savundu. KOEP'in tek taraflı olduğunu ve nükleer silahlanmaya yol açacağını öne sürdü.''İran'a nükleer programını...

Trump, bugünkü kabine toplantısına girerken, Kapsamlı Ortak Eylem Planı (KOEP) denilen anlaşmadan çekilme kararını savundu. KOEP'in tek taraflı olduğunu ve nükleer silahlanmaya yol açacağını öne sürdü.

''İran'a nükleer programını yeniden başlatmamasını çok kuvvetle tavsiye ederim. Bunu yaparsa çok ciddi sonuçları olur'' diyen Trump, yeni anlaşma müzakere etmeye hazır olduğunu söyledi.

''Ya dünya için gerçekten iyi bir anlaşma yapacağız ya da hiçbir anlaşma yapmayacağız'' diye konuşan Trump, ardından ''İran ya müzakere edecek ya da bir şeyler olacak'' diye gözdağı verdi.

'İRAN, KIYAMET VE ÖLÜM GETİRİYOR'
'İran'ın müdahil olduğu her yerde kıyametin koptuğunu ve ölümün hüküm sürdüğünü' iddia eden ABD Başkanı, ''Bunun olmasına izin veremeyiz. Onların hayatı anlaması lazım, zira ben onların hayatı anladığını sanmıyorum'' ifadelerini kullandı.

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Dünya