TSK Zeytin Dalı Harekatı bilançosunu açıkladı: 4519

TSK Zeytin Dalı Harekatı bilançosunu açıkladı: 4519

TSK''dan Zeytin Dalı Harekatı''nın başlangıcından itibaren öldürülenlerin sayısının 4 bin 519 olduğu bildirildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından açıklamada, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında, harekatın başlagıcından itibaren öldürülenlerin sayısının 4 bin 519 olduğu söylendi.

 TSK'nın açıklaması şu şekilde:

"Harekâtın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 4.519 olmuştur.

Terör örgütü mensupları ile girilen çatışmalarda bugüne kadar 54 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 236 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır.

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu tarafından 18 Mart 2018 tarihi itibariyle kontrol altına alınan Afrin’de mayın ve el yapımı patlayıcı arama faaliyetleri sürdürülmektedir. Harekât kapsamında bugüne kadar 247 adet mayın ve 1.301 adet EYP tespit edilerek imha edilmiştir.

Zeytin Dalı Harekâtı başarıyla devam etmektedir.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yürütülen tüm faaliyetler, geçmişte olduğu gibi bugün de kendisine duyduğu özgüven ile şeffaf bir şekilde yürütülmektedir. Zeytin Dalı Harekâtı bölgede barış ve istikrarı sağlamak üzere tüm teröristlere karşı, ahlaki değerler ve uluslararası hukuk kuralları çerçevesinde en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar aynı azim ve kararlılıkla sürdürülecektir."

TSK ayrıca son bir hafta içerisinde etkisiz hale getirilen terörist sayısının da 49 olduğunu açıkladı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem