TSK'dan askerlere PUBG uyarısı!

TSK'dan askerlere PUBG uyarısı!

Dünyanın en popüler mobil ve PC oyunu PUBG Mobile için Türk Silahlı Kuvvetleri uyarı yazısı yayınladı.Dünyanın en popüler mobil ve PC oyunu PUBG için Türk Silahlı Kuvvetleri uyarı yazısı yayınladı. Türk Silahlı Kuvvetleri...

Dünyanın en popüler mobil ve PC oyunu PUBG Mobile için Türk Silahlı Kuvvetleri uyarı yazısı yayınladı.

Dünyanın en popüler mobil ve PC oyunu PUBG için Türk Silahlı Kuvvetleri uyarı yazısı yayınladı. Türk Silahlı Kuvvetleri yayınladığı yazıda PKK/YPG’li teröristlerin oyun üzerinden istihbarat çalışmaları yaptığını belirtti.

PUBG Mobile piyasaya çıktığı günden beri dünyanın en popüler mobil oyunlarından biri haline geldi. Oyun üzerinden diğer oyuncularla sesli ve yazılı olarak iletişim kurulabiliyor. Bu durum nedeniyle TSK, askerlere önemli bir uyarıda bulundu.

Yeni Şafak’ın haberine göre TSK’nın yayınladığı uyarı yazısında teröristlerin PUBG Mobile ile askerlerden istihbarat elde etmeye çalıştığı belirtildi. Teröristlerin PUBG Mobile oyunuyla askerleri arkadaş olarak ekleyebileceği de özellikle vurgulandı. TSK, askerleri oyun içi iletişim konusunda daha dikkatli olmaları için uyardı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika