TSK'dan El Bab açıklaması

TSK'dan El Bab açıklaması

Genelkurmay, son dakika açıklamasıyla Suriye'nin El Bab kentinin IŞİD'den geri alındığını bir açıklamayla duyurdu."BM Sözleşmesinin 51’inci maddesinden kaynaklanan Meşru Müdafaa Hakkımız gereği, DEAŞ başta olmak üzere...

Genelkurmay, son dakika açıklamasıyla Suriye'nin El Bab kentinin IŞİD'den geri alındığını bir açıklamayla duyurdu.

"BM Sözleşmesinin 51’inci maddesinden kaynaklanan Meşru Müdafaa Hakkımız gereği, DEAŞ başta olmak üzere terör örgütlerinin yarattığı tehdidi bertaraf etmek ve hudut güvenliğimizi sağlamak maksadıyla, 24 Ağustos 2016 tarihinde Koalisyon Güçleri ile koordineli olarak başlatılan Fırat Kalkanı Harekâtı'nda, 24 Şubat 2017 tarihi itibariyle Bab bölgesi kontrol altına alınmıştır" denilen açıklamada "Halen, kontrol altına alınan bölgelerde bulunan engel, mayın/EYP’lerin temizlenmesi faaliyetleri devam etmektedir" denildi.

Bugün sabah saatlerinde El Bab merkezinde IŞİD'in düzenlediği bombalı araç saldırısında 60'a yakın kişi ölmüş, 100'den fazla kişi de yaralanmıştı. 

Bu saldırıdan sonra da arama tarama faaliyeti yapan askerlerin geçişi sırasında mayın patlamış; 2 asker hayatını kaybederken 3 asker de yaralanmıştı.

Bugün yaşanan olaylardan görüntüler:

ÖSO'nun paylaştığı görüntüler:

">

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem