Tümamiral Cihat Yaycı’nın istifa metni ortaya çıktı!

Tümamiral Cihat Yaycı’nın istifa metni ortaya çıktı!

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanlığı görevinden, Genelkurmay'ın emrine verilmesi sonucu görevinden istifa eden Tümamiral Cihat Yaycı'nın istifa metni ortaya çıktı.Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanlığı...

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanlığı görevinden, Genelkurmay'ın emrine verilmesi sonucu görevinden istifa eden Tümamiral Cihat Yaycı'nın istifa metni ortaya çıktı.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanlığı görevinden alınıp Genelkurmay Başkanlığı'na atanan Tümamiral Cihat Yaycı, görevinden istifa etmişti. Yaycı'nın istifa metni ortaya çıktı.

Yaycı istifa metninde emre uymakla mükellef olduğunu belirterek "32 yıldır büyük bir aşk ve heyecan ile icra ettiğim meslek hayatımda ilk defa asli görevi olmayan bir subay, bir amiral konumu ile karşı karşıya bırakılmış oldum. Esasın herhangi bir görece atanmış olsaydım görevi bir an dahi tartışmaz ve ifa ederdim. Ama durum öyle değildir. alenen boşa çıkarılmış, onuru örselenen bir amiral durumuna düşürülmek istenmekteyim. Bunu kabul etmem mümkün değildir. Benim karakterim ve Türklük gururum buna imkan vermez" ifadelerine yer verdi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Son Dakika