Tuncay Özkan’a 'Bir gece ansızın bekle' tehdidi

Tuncay Özkan’a 'Bir gece ansızın bekle' tehdidi

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan'ı bir polis, sosyal medya hesabından tehdit etti. Cumhuriyet Halk...

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan'ı bir kişi, sosyal medya hesabından tehdit etti. Cumhuriyet Halk Partili Tuncay Özkan ise, kendisini tehdit eden kişiyi, sosyal medya hesabından deşifre ederek, çok sert tepki gösterdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan'ı bir polis, sosyal medya hesabından tehdit etti. CHP'li Özkan ise, kendisini tehdit eden polisi, sosyal medya hesabından deşifre ederek, çok sert tepki gösterdi.

CHP'li Tuncay Özkan'a küfür ve tehdit savuran Mehmet Babat isimli şahıs, Tuncay Özkan'ın fotoğrafına, "Tuncay bir gece ansızın bekle" diye yorumda bulundu.

CHP'li Özkan ise, kişisel Twitter hesabından, Emniyet Genel Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığı ve Ankara Valiliği'ni etiketleyerek, kendisini tehdit eden polise, "Bir gece ansızın gelip ne yapacaksın? Geldiğinde neyle karşılaşacağını nereden biliyorsun? Mafya mı besliyorsunuz Emniyet Teşkilatı'nda" diye yazdı.

CHP'li Özkan, ayrıca, "Bu bir polis mi yoksa kolpacı sokak serserilerinden biri mi? Alçaksın. Bunun sahibi belli olsun sonra diyeceklerim var" diye de belirtti.

Konuyla ilgili Emniyet Genel Müdürlüğü yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı’nın bilişim suçları ile mücadele etmek üzere 7 gün 24 saat sanal devriye faaliyetlerini yürüttüğü belirtilerek, “Bu doğrultuda yapılan incelemelerde ‘jitem.akrep’ isimli hesap yöneticisinin 1976 doğumlu, M.B. isimli şahıs olduğu ve emniyet teşkilatıyla herhangi bir ilişkisinin bulunmadığı görülmüştür. Şahsın yapmış olduğu paylaşımlar sebebiyle de hakkında gerekli soruşturma başlatılmıştır. Türk Polis Teşkilatı olarak suç ve suçlularla mücadelemizi her alanda sürdürdüğümüz gibi sanal ortamda da sürdürmeye devam edeceğiz” denildi.

İşte CHP'li Tuncay Özkan'ın o paylaşımı:

İşte Mehmet Babat isimli şahsın paylaşımları:

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika