Turgay Yıldız'ın ailesi 'Covid-19 ve aşı kaynaklı ölüm' iddialarına yanıt verdi

Turgay Yıldız'ın ailesi 'Covid-19 ve aşı kaynaklı ölüm' iddialarına yanıt verdi

Turgay Yıldız'ın ailesi, sanatçının ölümünün Covid-19 ve aşı kaynaklı olduğu yönündeki iddiaların doğru olmadığını açıkladı.

Tiyatrocu Turgay Yıldız, 24 Haziran'da İstanbul'da geçirdiği kalp spazmı nedeniyle Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedaviye alındı. Yıldız, bir süre sonra ailesinin yaşadığı Ankara'ya sevk edildi. Ankara Şehir Hastanesi'nde tedavisi devam eden Yıldız, 22 Temmuz sabah saatlerinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. 

Usta oyuncunun ölümü sonrası ölümün sebebinin Koronavirüs aşısı olduğu iddiaları ortaya atıldı. Turgay Yıldız'ın ailesi, sanatçının ölümüyle ilgili iddialara yanıt verdi.

Sanatçının daha önce de kalp damar rahatsızlığı geçmişi olduğu belirtildi. Koronavirüs ve aşı kaynaklı ölüm iddiaları yalanlandı.

Yıldız'ın aşı olduğu tarih ile kalp rahatsızlığı şikayetiyle hastaneye başvurduğu tarih arasında 2 hafta olduğu ifade edildi. 

Yıldız'ın aşı karşıtı olmadığı belirtilen açıklamada, "Bilimi referans alarak mevcut bilgi ve veriler ışığında tıbben kalp krizi olarak açıklayabildiğimiz bu ölümün, Covid-19 ile kesinlikle bir ilgisi yoktur iddiasında bulunmayı doğru bulmuyor, bunun da spekülasyondan öte anlam taşımayacağına inanıyoruz" denildi. 

Açıklamanın tamamı şöyle: 

967875-2-t.jpg

 

GENEL