Türk Telekom kullanıcıları bazı internet sitelerine giremiyor: Endişelendiren senaryo!

Türk Telekom kullanıcıları bazı internet sitelerine giremiyor: Endişelendiren senaryo!

TTNET ve Türk Telekom kullanıcıları uzun bir süredir aralarında t24 ve NTV gibi haber sitelerinin de bulunduğu bazı internet sayfalarına erişim sağlayamıyor.

Konuya ilişkin kişisel Twitter hesabından açıklama yapan Bilişim Sektörü İş Adamları ve Profesyonelleri Derneği (BİSİAD) Yüksek İstişare Yönetim Kurulu Üyesi Dağhan Uzgur, „Dün akşam saatleri itibariyle internet sitelerinin güvenlik hizmeti aldığı CloudFlare, twitter imaj, video yüklemelerinde Türk Telekom tarafında bir sorun var. Bu teknik bir arızanın ötesinde sanki devreye giren yeni bir sistemin/engellemenin/takip sisteminin habercisi…“ ifadelerini kullandı.

"Twitter'ı yakalım diyip IP bloğuna mahkeme kararıyla komple engel konmamıştır herhalde"

Uzgur, erişilemeyen microsoft.com, twitter.com ve cloudflare servislerinin ortak noktasının 104 ile başlayan IP adresleri olduğunu ifade ederek, „Twitter’ı yakalım diyip IP bloğuna mahkeme kararıyla komple engel konmamıştır herhalde. Yok canım, olamamıştır, o kadar da değildir…“ diyerek endişesini de dile getirdi.

ekran-resmi-2021-07-04-11-22-17.png

Cuma gecesinden beri sürüyor

Bir sosyal medya kullanıcısının „microsoft.com dahil hiçbir Microsoft hizmetine (Azura, Office365) erişilemiyor. Büyük sıkıntı var.“ şeklindeki yorumuna da yanıt veren Uzgur, „Türk Telekom erişim problemi cuma gecesinden beri devam ediyor ve teknik ilgililerini detaylarıyla birlikte bilgilendirmiştim. Sorun halen devam ettiğine göre bu sorun idari bir konu olabilir ve çözümü mesai saatini bekliyordur…“ dedi.

ekran-resmi-2021-07-04-11-22-02.png

Etiketler :