Turkcell BİP 24 saatte büyük indirme sayısına ulaştı

Turkcell BİP 24 saatte büyük indirme sayısına ulaştı

Uzun bir süre pek tercih edilmeyen Turkcell BİP, rekor indirme sayısına ulaşarak büyük bir başarı kazandı. Hadi gelin konuyla alakalı bütün detaylara birlikte bakalım.

Facebook şirketi tarafından yapılan yeni WhatsApp düzenlemesi, Turkcell BİP rekor indirme sayısına ulaşmasını sağladı. Böylece bugüne kadar hiç görülmeyen bir ilgi ortaya çıktı. İşin aslına bakarsak Turkcell şirketi de bu ilgiye son derece şaşkın.

Veri güvenliği özellikle de son dönemlerde büyük bir öneme sahip. Şirketler dört bir koldan bu verilere adeta saldırı düzenliyor. En popüler anlık mesajlaşma uygulamaları içerisinde yer alan WhatsApp, veri hırsızlığının zirvesini oluşturacak.

Elon Musk hatırlayacağınız üzere anlık mesajlaşma uygulaması olarak Signal platformunu önermişti. Bu nedenle birçok kişi Telegram ve Signal tercihinde bulundu. Adeta akın akın göç edilen Telegram ve Signal gibi platformlara bir yenisi daha eklendi.

turkcell-bip.jpg

Turkcell tarafından oluşturulan yerli anlık mesajlaşma uygulaması BiP’i son 24 saatte; 1 milyon 124 bin kişi akıllı telefonuna indirdi. Bunun üzerine Turkcell tarafından teşekkür mesajları üst üste geldi. Belki de şirketin 1 yıl içerisinde kazanacağı abone sayısı sadece 1 gün içerisinde geldi.

Turkcell CEO’su Murat Erkan, “Yerli uygulamamız BiP’e gösterdiğiniz yoğun ilgi için teşekkür ederiz. Son 24 saatte BiP’i 1 milyon 124 bin kişi indirdi. Operatör fark etmeksizin 192 ülkede Turkcell güvencesi ile kullanılan BiP’e tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz” ifadelerine yer vererek teşekkürlerini iletti.

Yeni Koronavirüs tedavisi büyük umut yarattı!

Bilim Teknoloji