Türkeş anmasında 5o kişilik saldırı

Alparslan Türkeş Vakfı’nın Ankara’da Türkeş’in doğum günü nedeniyle anmak için düzenlediği etkinlik sırasında, içeridekilerin iddiasına göre MHP üyesi olduğu söylenen ülkücü bir grup salona girerek konuşmacılara ve salonda bulunanlara saldırdı.

İddialara göre etkinliği Milliyetçi Hareket Partisi Ankara İl Başkanı Turgay Baştuğ hedef gösterdi. Baştuğ, yaptığı paylaşımlarda etkinlikte konuşmacı olanların Türkeş’i anamayacağını, etkinlikte konuşmacı olan eski Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Ali Uzunırmak’ın İYİ Parti’ye geçmesini, Muhittin Çolak’ın da Alparslan Türkeş’i para karşılığı sattığını sebep olarak gösterdi.

Baştuğ, son paylaşımında, “Ülkücüler mukaddesatımızı ayaklar altına alanların; partimize, Başbuğumuz Alparslan Türkeş’e, Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’ye ihanet edenlerin Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i anmasını asla kabul etmez, ilelebet de etmeyecektir” dedi.

Etkinlikte bulunan insanların söylediğine göre; Yenimahalle Belediyesi’ne ait binada gerçekleşen etkinlik için polis kapı önünde bekliyordu. Etkinliği düzenleyenler, saldırganların polisin engellememesi sonucu içeri girdiğini belirtti. İşte Turgay Baştuğ’un o paylaşımları:

Alparslan Türkeş Vakfı Başbuğumuzu Anma programı düzenleyecekmiş!
Konuşmacılar:
Muhittin Çolak
Şevket Bülent Yahnici
Ali Uzunırmak

O Halde Soruyoruz?
+++

— Turgay Baştuğ (@TurgayBastug) November 27, 2021

Muhittin Çolak Başbuğumuz Alparslan Türkeş'i 5 bin dolara satmadın mı? Şimdi çıkıp hangi yüzle Başbuğumuzu anlatacaksın.

Ş. Bülent Yahnici Kayınbaban Dündar Taşer Bey ve Başbuğumuzun kabrine gidip de bir dua okudun mu? Şimdi çıkıp Başbuğumuza olmayan vefanı mı anlatacaksın.
+

— Turgay Baştuğ (@TurgayBastug) November 27, 2021

@AliUzunirmak, Başbuğumuzun Ülkücülük MHP'de olur lafına rağmen davayı satıp İP' e gitmedin mi? Şimdi çıkıp da davayı, Başbuğumuzu nasıl sattığını mı anlatacaksın.

Bu program için CHP'li belediyelerden destek aldınız mı?

Kurduğunuz vakfın sponsoru CHP'li Mansur Yavaş mı?
+++

— Turgay Baştuğ (@TurgayBastug) November 27, 2021

Ülkücüler mukaddesatımızı ayaklar altına alanların; partimize, Başbuğumuz Alparslan Türkeş'e, Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli'ye ihanet edenlerin Başbuğumuz Alparslan Türkeş'i anmasını asla kabul etmez, ilelebet de etmeyecektir.

— Turgay Baştuğ (@TurgayBastug) November 27, 2021

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika