Türkiye Eurovision'a dönme kararı aldı: Hem de o grupla!

Türkiye Eurovision'a dönme kararı aldı: Hem de o grupla!

Türkiye, yıllardır katılmadığı Eurovision Şarkı Yarışması’nda yeniden yer alacak. Türkiye’yi 8 yıl aradan sonra tekrar maNga’nın temsil edeceği konuşuluyor.NTV’de yer alan habere göre, Türkiye ilk defa 1975 yılında...

Türkiye, yıllardır katılmadığı Eurovision Şarkı Yarışması’nda yeniden yer alacak. Türkiye’yi 8 yıl aradan sonra tekrar maNga’nın temsil edeceği konuşuluyor.

NTV’de yer alan habere göre, Türkiye ilk defa 1975 yılında Semiha Yankı ile katıldığı, 2003’de Sertab Erener’in 167 puan alarak birinciliği kazandığı Eurovision Şarkı Yarışması’na son olarak 2012 yılında Can Bonomo ile katılmış ve yarışmada bir daha bulunmama kararı aldı. TRT yönetimi, dört yıl sonra bu konudaki fikrini değiştirdi ve Eurovision’a tekrar katılma kararı aldı.

Son yıllardaki yarışmalara ağırlıklı olarak İngilizce şarkılarla katılan Türkiye’nin 2018 için nasıl bir karar alacağı hakkında henüz resmi bir bilgi olmasa da maNga haberi Twitter hesabından dün gece doğruladı.

Ancak maNga’nın resmi olarak Türkiye’yi temsil edeceği TRT yönetimi tarafından açıklanmadı. 2018 Eurovision yarışması için başka sanatçılarla da görüşüldüğü konuşuluyor.

Önceki ve Sonraki Haberler
Kültür Sanat