Türkiye yakın tarihi rap kliplerinde! Gündemi sarsacak iki rap şarkısı birden

Türkiye yakın tarihi rap kliplerinde! Gündemi sarsacak iki rap şarkısı birden

Ezhel'in gece 00:00 olmasıyla birlikte paylaştığı şarkısı "Olay" kısa sürede binlerce kişi tarafından dinlenmeye başladı. Şarkı'nın 'cesur' klibi kısa...

Türkiye’nin gündemine oturacak iki RAP şarkısı gece saat 00:00 olmasıyla aynı anda yayınlandı. RAP sanatçısı Ezhel, “Olay” isimli son şarkısını yayınlarken, başını Şanışer’in çektiği bir grup RAP sanatçısı da “Susamam” adlı şarkıyı Youtube aracılığıyla paylaştı.

Bugün yayımlanan iki rap şarkısı gündeme damgasını vurdu. Ezhel’in ‘Olay’ isimli şarkısı ve Şanışer’in 17 müzisyenle beraber yaptığı ‘Susamam’ şarkısı kısa bir süre içerisinde yüz binlerce kez dinlendi.

ŞANIŞER 17 ARKADAŞI İLE BERABER

Başarılı rap müzisyeni Şanışer, 17 dostuyla beraber ‘Susamam’ isimli şarkıya imza attı. Fuat, Ados, Hayki, Server Uraz, Beta, Tahribad-ı İsyan, Sokrat St, Ozbi, Deniz Tekin, Sehabe, Yeis Sensura, Aspova, Defkhan, Aga B, Mirac, Mert Şenel ve Kamufle’nin yer aldığı şarkıda farklı konu başlıklarıyla Türkiye gündemindeki meseleler; ‘adalet’, ‘özgürlük’, ‘eğitim’, ‘kadına yönelik şiddet’, ‘hayvana yönelik şiddet’, ‘kentleşme’ gibi konular işleniyor.

Deniz Tekin’in kısmında Emine Bulut’un öldürülmeden önceki sesleri de yer alıyor. Şarkı için tasarlanan tişört ise köy okulları için harcanacak.

EZHEL’DEN ‘OLAY’ ŞARKI

Rapçi Ezhel, ‘Olay’ isimli şarkıyı ve şarkı için hazırlanan video klibi sabaha karşı yayımladı. Kısa sürede çok sayıda dinleyiciye ulaşan şarkı, Ankara Katliamı, Gezi Direnişi, 15 Temmuz Darbe Girişimi gibi Türkiye gündemi konularını işliyor. Ayrıca video klipte toplumsal muhalefetin çok sayıda eylem görüntüsü de yer alıyor.

‘Olay’ trend listesinden kaldırıldı

Youtube, Ezhel'in ‘Olay’ isimli şarkısının videosunu sabah saatlerinde trend listesinden kaldırdı.

Kısa sürede çok sayıda dinleyiciye ulaşan şarkı, Ankara Katliamı, Gezi Direnişi, 15 Temmuz gibi Türkiye gündemi konularını işliyor.

Ayrıca video klipte toplumsal muhalefetin çok sayıda eylem görüntüsü de yer alıyor.

Sosyal medya kullanıcılarının kliplere ilişkin yorumlarından bazıları şöyle:

Susamam parçasını seslendiren 'Ados' ise kişisel sosyal medya hesabından Serkan İnci'ye göndermede bulundu. Ados, "Neden Serkan İnci gibi olmamalıyız bölümü de yazsaydık" keşke dedi.

Yaşam