Türkiye yazarı Fuat Uğur: Ekşi Sözlük; açıktan akan kanalizasyon

Türkiye yazarı Fuat Uğur: Ekşi Sözlük; açıktan akan kanalizasyon

Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur "Kur'an-ı Kerim'e tekme" olayında MEB müfredatının payı olduğunu savunarak, 3 öğrencinin örgün öğretimden men edilmesi kararına tepki gösterilen Ekşi Sözlük'ü hedef aldı.

Kur'an'a tekme olayına ilişkin olarak Uğur, "Tabii ki bu lise öğrencilerini yetiştiren anne babaların yanı sıra Millî Eğitim Müfredatının da bu sonuçta payı var. Yani ülkenin temel taşı olan eğitimi yeterince değerlendiremeyen AK Parti iktidarı sorumlu bu sonuçtan. Çünkü zaten onlar iktidara geldiğinde gidişat bu sonucu göstermekteydi ve AK Parti hükûmetleri ne yazık ki eğitimi MİLLÎ hâle getiremedi. Din eğitimi ve siyer dersleri koyarak, imam hatipleri çoğaltarak gerekeni yaptığını sandı lakin din dersini sırf sınavda geçmek için çalışan öğrenciler ne dinle barıştı ne de millî bir ruha sahip oldu" dedi.

Uğur, Ekşi Sözlük'te "Size mi kaldı haddini bildirmek? Allah’ınız beceremiyor mu? Genelde öyle oluyor zaten, koşun da Allah’ı koruyun hadi" , "Benim kitabım değil sonuçta. Kutsal ise sahibi ilgilensin" gibi yorumlar olduğunu söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

"Hadi ülkenin namuslu insanlarına yönelik saldırılarını bırakın, her türlü kutsalımızı aşağılayan bu sözlük çukuru çetesinin varlığını hâlâ sürdürebilmesini iktidar içine sindirebiliyor mu?

Bu ayıp size yeter.

'Sözlük'ün illegal militanları, kendilerini deşifre eden bizlere 'çöp tenekesi' diyerek hakaret ediyorlar akılları sıra. Bunu destekledikleri bazı belediye başkanları ülkenin bakanları hakkında da söylüyor.

'Çöp tenekesi' diyorlar çünkü foseptik çukuru, ağzına dökülen her şeyin çöp tenekesinden geldiğini düşünmek ister. Hayattaki tek tesellisi budur onların."