Türkiye'de 'eşcinsellik' bahanesiyle iptal edilen dizi İspanya'da

Türkiye'de 'eşcinsellik' bahanesiyle iptal edilen dizi İspanya'da

Türkiye'de eşcinsel karakter olduğu bahanesiyle çekimlere bir gün kala iptal edilen 'Şimdiki Aklım Olsaydı' dizisi, Netflix İspanya tarafından 'If Only' adıyla çekilecek.

Geçtiğimiz yılın temmuz ayında, çekimlerinin başlamasına bir gün kala Şimdiki Aklım Olsaydı dizisi iptal edilmişti. RTÜK ile Kültür ve Turizm Bakanlığı, gerekçe olarak bir karakterin eşcinsel olmasını göstermiş ve Netflix ile aralarında tartışmaların çıktığı iddia edilmişti. Dizi daha sonra onay almasına rağmen ekip tarafından iptal edilmişti.

Dizi Netflix İspanya tarafından çekilecek

Beyazperde.com'da yer alan bilgiye göre; aynı hikâye 'If Only' adıyla Netflix İspanya tarafından hazırlanıyor. Yeni yayın döneminde diğer İspanyol orijinallerle birlikte yayınlanacağı haber de belirtildi ve dizinin özeti paylaşıldı.

Türkiye'de de yayımlanacak

Şimdiki versiyonda İspanya'da geçen dizi için, senarist Ece Yörenç tarafından yazılan orijinal Türkçe senaryolar İspanyolca diline uyarlandı. Dizinin Netflix Türkiye'de de gösterimde olması bekleniyor.

Dizinin konusu

İspanyol senaryo ve oyun yazarı-aktris Irma Correa'nın liderlik ettiği, kadın merkezli ikinci şans teması içeren hikaye, son 10 yıldır Nano ile mutsuz bir şekilde evli olan 30 yaşındaki Emma'yı konu alıyor. Zamanı geri alabilseydi, onunla asla evlenmeyeceğini anlayan Emma, aniden 2008'e geri döner, 30 yaşındaki zihni 20 yaşında bir bedene hapsolur, kim olduğunu ve kim olmak istediğini, önümüzdeki on yılda ne olacağını bilerek hareket etme şansı bulur.

Kültür Sanat