'Türkiye’de yarın üçüncü bir ittifak çıkabilir. Üçüncü ittifakı yanına alan kazanır'

'Türkiye’de yarın üçüncü bir ittifak çıkabilir. Üçüncü ittifakı yanına alan kazanır'

A&G Araştırma Şirketi'nin Genel Müdürü Adil Gür, AKP ve MHP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakı ile CHP ve İyi Parti'nin oluşturduğu Millet İttifakı'nın

A&G Araştırma Şirketi'nin Genel Müdürü Adil Gür, AKP ve MHP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakı ile CHP ve İyi Parti'nin oluşturduğu Millet İttifakı'nın yanına yeni bir ittifakın eklenebileceğini iddia etti. Gür, Habertürk’te Veyis Ateş'in konuğu olan Gür  çeşitli açıklamalarda bulundu.

Gür 2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimi ile ilgili yaptığı değerlendirmede, "Türkiye’de yarın üçüncü bir ittifak çıkabilir. Üçüncü ittifakı yanına alan kazanır" ifadelerini kullandı.

Gür açıklamasında şunları söyledi:

“Yeni bir perspektif açmak istiyorum. Biz hep şunu konuşuyoruz. Davutoğlu, Babacan parti kuracak, Millet İttifakı içerisinde yer alacak. Bu benim şahsi görüşüm. Bence Türkiye’de üçüncü bir ittifak ortaya çıkacak. Üçüncü bir ittifak."

"Saadet Partisi, Davutoğlu, Babacan ve İYİ Parti. Neden? Şayet CHP ve HDP zorlanırsa, CHP ve HDP’nin daha fazla yakınlaşması konuşulursa, böyle bir huzursuzluk olursa diyorum. Bu bir varsayım. Çok yazılıp çiziliyor. İYİ Parti AK Parti’ye doğru kayıyor. Efendim İYİ Parti ve MHP yer değiştirecekmiş. Bir sürü senaryolar yazılıyor. Tek cümle diyorum ki Türkiye’de üçüncü bir ittifak ortaya çıkacak. Ama üçüncü ittifakı yanına alan kazanır. Öyle bir durum var işte.”

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika