TÜSİAD'dan sonra Koç Holding'den de iktidara çağrı!

TÜSİAD'dan sonra Koç Holding'den de iktidara çağrı!

Koç Holding'in İstanbul Sözleşmesi'ne dair yaptığı açıklamada 'Kadınların erkeklerle eşit hak ve özgürlüklere sahip olduğu bir dünya için çalışmaya devam edeceğiz.' ifadeleri kullanıldı.

 

TÜSİAD'dan sonra Koç Holding de AKP'nin çekilmeye hazırlandığı İstanbul Sözleşmesi'nin korunması gerektiğine yönelik açıklama geldi. "Kadına yönelik şiddet insan hakları ihlalidir' denilen açıklamada "İstanbul Sözleşmesi'nin tarafı olmak kadına yönelik şiddetle mücadele konusundaki kararlılığının göstergesidir" vurgusu yapıldı.

'KADIN ERKEK EŞİTLİĞİ İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ'

Sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Kadına yönelik şiddet insan hakları ihlalidir. İstanbul Sözleşmesi'nin tarafı olmak, kadına yönelik şiddetle mücadele konusundaki kararlılığın göstergesidir. Bu vesileyle ülkemizdeki herkesi ve tüm yetkili kurumları İstanbul Sözleşmesi'ni korumaya ve bağlı kalmaya davet ediyoruz. Kadınların şiddete maruz kalmadığı, öldürülmediği bir ülke için dayanışma içinde mücadele etmek gerektiğine inanıyoruz. Koç Topluluğu olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kadına yönelik şiddetle mücadele başta olmak üzere kadınların erkeklerle eşit hak ve özgürlüklere sahip olduğu bir dünya için çalışmaya devam edeceğiz."

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika