Twitter'dan beklenen hamle Donald Trump’a kalıcı engel geldi!

Twitter'dan beklenen hamle Donald Trump’a kalıcı engel geldi!

Twitter'ın finans müdürü Ned Segal, eski ABD Başkanı Donald Trump'ın tekrar başkanlık koltuğuna otursada hesabına konulan yasağın devam edeceğini açıkladı.

 

Twitter'ın finans müdürü Ned Segal, Amerikan CNBC televizyonuna verdiği röportajda eski ABD Başkanı Donald Trump'ın kapatılan hesabı hakkındaki soruyu cevaplandırırken, kapatılan bir hesabın tekrar açılmasının mümkün olmadığını, bu yasağın kalıcı olduğunu belirtti. Segal, "Aykırı bir davranıştan dolayı platformdan çıkarıldığınızda, eski veya mevcut bir kamu görevlisi de olsanız, kurallarımız gereği tekrar gelmenize izin verilmez" dedi. Şirket politikalarının "insanların şiddete teşvik edilmediğinden emin olmak için" tasarlandığına ve "ihlalcilerin" geri gelmesine izin vermediğine değinen finans yöneticisi, Trump'ın tekrar ABD Başkanı seçilmesi durumunda bile kişisel Twitter hesabını kullanamayacağını net bir şekilde ifade etti.

Ne olmuştu?

6 Ocak'ta Trump yanlılarının Amerikan Kongresini basması sonrası, sosyal medya şirketleri Trump'ın hesaplarına ciddi sansür uygulamaya başlamıştı. Instagram ve Facebook, Trump'ın hesaba erişimini bir süreliğine engellerken, Twitter 8 Ocak itibarıyla Başkan'ın hesabını süresiz askıya aldığını duyurmuştu.

Dünya