Twitter ikinci çeyrek döneminde 1.19 milyar dolar kazandı

Twitter ikinci çeyrek döneminde 1.19 milyar dolar kazandı

Dünyanın en büyük sosyal medya platformları içerisinde yer alan Twitter aylık gelir miktarını düzenli olarak açıklıyor. 2021 yılının ikinci çeyrek döneminde mali raporlar her şeyin iyi gittiğini gösteriyor.

Twitter genellikle Facebook gibi strateji izlemiyor. Bildiğiniz üzere Facebook neredeyse her yere reklam yerleştiriyor. Ayrıca kullanıcı verilerini kullanıldığına yönelik çok büyük iddialar var. Twitter ise kullanıcılara çok fazla reklam göstermiyor. Hatta birçok kişi platformun nereden para kazandığını merak ediyor.

twitter.png

Aslına bakacak olursak Twitter reklam gösteriyor. Ancak bunu Facebook gibi radikal bir şekilde göstermiyor. Hatta çoğu zaman reklam olduğunu bile anlamakta güçlük çekebilirsiniz. Platformun gelirlerini en çok belirleyen bir diğer konu ise ücretli trendler bölümü. Buraya reklam verenler hem kendi tanıtımlarını yapıyor hem de platformun yüksek miktarda gelir elde etmesini sağlıyor.

Birçok sosyal medya platformu ile kıyaslandığında Twitter iyi gidiyor. Günlük 206 milyon kullanıcı sayısına ulaşan platform sürekli olarak bunu arttırıyor.

Koronavirüs tedbirlerine uymayanlar yeni dalga başlatabilir

Bilim Teknoloji