Twitter Spaces özelliğini bir hesabınız olmadan da kullanabileceksiniz

Twitter Spaces özelliğini bir hesabınız olmadan da kullanabileceksiniz

Twitter, Spaces özelliğini geliştirmek ve potansiyel katılımcıları çoğaltmak istiyor, bu nedenle sesli görüşmeleri herkes için erişilebilir hale getiriyor.

Sunucular ve dinleyiciler, herhangi birine bir Spaces sesli yayınına doğrudan bir bağlantı gönderebilecek. Twitter hesabınız olmasa dahi oturum açmak zorunda kalmadan web üzerinden Twitter’ın ses odalarına katılabileceksiniz. Clubhouse piyasaya sürüldüğünden beri ses odaları özelliği oldukça fazla ilgi görüyor. Twitter da bu durumun farkında olacak ki platformuna daha fazla Spaces kullanıcısı çekmesine yarayacak bazı özellikler ekliyor.

Twitter, oturum açmadan herkesin Spaces özelliğini kullanmasına izin verecek

Twitter web sitesi, canlı sohbetler özelliğini başlattığından beri Spaces özelliğine daha fazla kullanıcı çekmek için elinden geleni yapıyor. Bunun için de özelliğe yeni güncellemeler ekliyor. Temmuz ayında şirket doğrudan Space’den yeni tweetler oluşturulma özelliği de sundu. Ekim ayında iOS’ta bir Spaces sekmesi sunarak kullanıcılara sesli odaları tek bir yerde bulabilecekleri bir seçenek verdi. Ardından, herkese ev sahipliği görevlerini açtı, bu da potansiyel olarak insanların dinleyebileceği daha fazla ses odası anlamına geliyor.

Ayrıca herkesin canlı ses odalarına katılamayacağını göz önünde bulundurarak uygulama bu ses odalarını kaydetme seçeneği de sundu. Twitter, Spaces sesini sınırlı sayıda iOS ana bilgisayarına kaydetme özelliğini kullanıma sundu. Toplantı sahipleri oturumlarını kaydederek 30 gün boyunca bağlantı kurup paylaşabilir ve platformdaki dinleyiciler doğrudan kendi zaman çizelgelerinde bu kayıtlara ulaşabilirler.

Siber dünyada Türkiye kötü not aldı: Nefret söylemleri hat safhada

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji