Twitter, tacizi önleme konusunda farklı bir yol çizecek

Twitter, tacizi önleme konusunda farklı bir yol çizecek

Twitter, bir kullanıcı başka bir kişiyi engellediğinde veya sesini kapattığında bir dizi üçüncü taraf uygulaması için öneriler sunacak.

Şimdilik uygulamalar arasında, insanların tacizin kaynağı olabilecek hesapları otomatik olarak engellemesine olanak tanıyan bir araç olan Block Party yer alıyor. Yanıtları otomatik olarak yönetebilen Bodyguard da kullanılacak.

Twitter, tacizi önlemek için yeni yöntemler deniyor

Bu araçlar zaten mevcuttu, ancak şirket şimdi bu uygulamaları daha aktif dahil edecek. Artık şirket, kendi engelleme ve sessize alma araçlarının yanı sıra uygulamasında ve web sitesinde bu üçüncü taraf uygulamaları önerecek. TechCrunch’dan gelen bir rapora göre uygulama geçmişte üçüncü taraf uygulamalar ile bazı problemler yaşamıştı. Dolayısıyla bu iyi bir değişiklik olacak diyebiliriz. Denetleme uygulamaları, Twitter’ın yenilenen geliştirici platformunun bir parçası olarak tanıttığı daha geniş bir üçüncü taraf hizmet kümesinden yalnızca birkaçı. Şirket, TechCrunch’a ayrıntı vermese de, sonunda Twitter’ın hizmetinin çeşitli bölümlerinde başka özel uygulamalar önerebileceğini söyledi. Uygulama platformunda zorbalık ve taciz gibi olayların önüne geçmek için elinden gelenin fazlasını yapıyor. Şirket şimdi farklı uygulamalarla dahi işbirliği yapmaya gönüllü görünüyor.

iPhone 14 Pro bir USB-C bağlantı noktasına sahip olmayacak

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji