Twitter'dan "nazik olun, kavga etmeyin" uyarısı: Kavgadan önce erken uyarı sistemi devreye girecek

Twitter'dan "nazik olun, kavga etmeyin" uyarısı: Kavgadan önce erken uyarı sistemi devreye girecek

Sosyal medya platformu Twitter, kullancılar arasındaki sohbetin kavgaya doğru gitmesi durumunda devreye girecek yeni özelliğini tanıttı. Sistem kullanıcılara iletişimde saygılı ve farklı fikirlere açık olunması gerektiğini hatırlatacak.

Twitter, gergin bir seyirde ilerleyen sohbetlerde kullanıcılara uyarıda bulunacak. Henüz test aşamasında olan yeni özelliğe göre sosyal medya uygulaması kullanıcıya çeşitli hatırlatmalar yapacak.

Twitter, "hararetli" geçtiği tespit edilen sohbetlerin alt kısmına “dikkat” uyarısı yerleştirecek. Android ve iOS kullanıcılarının erişimine açılan yeni özellik henüz deneme aşamasında.

Şirket konu hakkında yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"ÖNCE ORTAMIN HAVASINI BİLMEK İSTER MİSİNİZ?"

“Bir sohbete katılmadan önce ortamın havasını bilmek ister miydiniz? Android ve iOS’ta, girmek üzere olduğunuz sohbetin hararetli veya gergin bir hal alıp alamayacağı konusunda size bilgi verecek istemleri test ediyoruz.”

"SAYGILI OLUN"

Twitter ayrıca kullanıcılara belirli telkinlerde bulunacak. Tartışmanın içerisine girmeden önce “saygı çerçevesinde iletişim kurmanın” platformu daha iyi bir yer haline getirdiğini hatırlatacak. Ayrıca farklı fikirlere karşı açık olmanızı ve her zaman gerçeklere odaklanmanız gerektiğini de vurgulayacak. Tüm bunları kabul ediyorsanız ilgili konuşmaya katılabileceksiniz.

Test sürecinin sürdüğünü belirten Twitter, uyarıları ne zaman genel kullanıcılara sunacağı konusunda bilgi vermedi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji