Uçaktan tahliye edilen kazazede isyan etti: ‘Otobüsle götürüyorlar, rezillik’

Uçaktan tahliye edilen kazazede isyan etti: ‘Otobüsle götürüyorlar, rezillik’

Sabiha Gökçen Havalimanı'na akşam saatlerinde inmeye çalışan Pegasus Havayoları'na ait İzmir - İstanbul seferini yapan uçak pistten çıktı. Uçak 3 parçaya ayrılırken 1 kişi yaşamını yitirdiği kazada 139 yaralı 18 ayrı...

Sabiha Gökçen Havalimanı'na akşam saatlerinde inmeye çalışan Pegasus Havayoları'na ait İzmir - İstanbul seferini yapan uçak pistten çıktı. Uçak 3 parçaya ayrılırken 1 kişi yaşamını yitirdiği kazada 139 yaralı 18 ayrı hastaneye sevk edildi. Sevk sırasında bir kazazede çektiği video ile ambulans yerine otobüslerle taşınmalarına isyan etti.

İzmir-İstanbul seferini yapan Pegasus Havayoları'na Boeing 737-800 tipi yolcu uçağı, deniz üzerinden iniş yaptıktan sonra Sabiha Gökçen Havalimanı'nda pistten çıktı. Parçalara ayrılan uçakta bir kişi yaşamını yitirirken yaralılar hastanelere sevk edildi.

Sevk işleminin ambulanslarla değil otobüslerle yapılması ise tepkilere neden oldu. Bir kazazede duruma çektiği video ile tepki gösterdi. Kazadan sonra bir saat bekletildiklerini belirten kazazede, ''Çok kötüyüz. Otobüsle götürüyorlar. Rezillik bu kadar.'' diyerek isyan etti.